Fenntartható és biztonságos élet a vízzel. Ez volt a jelmondata a Nemzetközi Duna-védelmi Bizottság (ICPDR) február 9-én, Bécsben megrendezett miniszteri találkozójának, amelyen elfogadták a második nemzetközi Duna Vízgyűjtő-gazdálkodási Tervet, valamint az első nemzetközi Duna Vízgyűjtő Árvíz Kockázat Kezelési Tervet.

A szervezet által elfogadott dokumentum a következő hat évre foglalja össze a feladatokat.

A miniszteri találkozón hazánkat Kontrát Károly, a Belügyminisztérium miniszterhelyettese képviselte. A miniszterhelyettes elmondta, hogy Magyarország továbbra is elkötelezett az árvízkezelés terén, a Duna-vízgyűjtőkerület vízgazdálkodási és árvíz kockázat-kezelési tervei egy hatékony nemzetközi egyeztetési folyamat eredményei, amely példaértékű.

A Duna vízgyűjtő Európa második legnagyobb vízgyűjtője, amelyen több mint 81 millió ember él és összesen 19 országot érint. A dunai országok 1994-ben létrehozták a Duna védelmére és fenntartható használatára irányuló együttműködésről szóló egyezményt. A Duna régióra vonatkozó 2011-es uniós stratégia célja, hogy lendületet adjon a legkülönbözőbb helyi problémák kezelését, a gazdasági fejlődés ösztönzését, a közlekedés és szállítás, valamint az energiahálózatok javítását, a környezet védelmét és a biztonság növelését célzó hosszú távú együttműködésnek.

(Belügyminisztérium)