A Belügyminisztérium szervezeti keretein belül működő Nemzeti Biztonsági Felügyelet (NBF) 2014. szeptember 8-9-én negyedik alkalommal rendezte meg az ISCD Információbiztonsági és Kibervédelmi Konferenciát. Közlemény.

A budapesti Bálna rendezvényközpontban szervezett konferencia a kiberbiztonság aktuális kérdéseivel, problémáival, és a témában megfogalmazott legújabb kezdeményezésekkel foglalkozott. A rendezvényen az állami és a magánszektor együttműködésével olyan kiemelt témák elemzése kezdődött meg, mint az APT-jelenség, a mobil eszközök biztonsága, az e-közigazgatás, továbbá az állami- és magáncélú, felhő alapú megoldások biztonsági szempontú vizsgálata.

Kép letöltéseZala Mihály, az NBF elnöke - Fotó: Csattos PálA konferencián több mint 300 fő vett részt, ebből közel 60 külföldi szakember. A kiemelt érdeklődés a téma iránti egyre növekvő elkötelezettséget tükrözi.

A program első napján Tasnádi László, a Belügyminisztérium rendészeti államtitkára, valamint Zala Mihály, az NBF elnöke tartott nyitóelőadást. Felszólalt még a NATO helyettes főtitkára, Sorin Ducaru, és a NATO NCIA kiberbiztonsági vezetője, Ian West. Rajtuk kívül Eugene Kaspersky, a Kaspersky Lab alapítója, valamint német, román, észt, japán vendégelőadók, amerikai kutatók és mobiltechnológiai szakértők szerepeltek a szakmai programban. A magyar kormányzat és a hazai magáncégek képviselői szintén részt vettek a rendezvényen.

Kép letöltéseSorin Ducaru, a NATO helyettes főtitkára - Fotó: Csattos PálA jövőre nézve kiemelten fontos a kiberbiztonság tudatosítása, oktatása a lehető legszélesebb társadalmi körben, a felhasználók, a közigazgatás, illetve a versenyszféra minden szintjén. A konferencia egyik fő célja a már korábban kialakított kommunikációs platform további bővítése volt a hazai és külföldi állami, oktatási és magánszektor képviselőinek.

(Belügyminisztérium)