Novák Katalin a magyar kormány sikerét elismerő petíciót vett át az ENSZ Nők Helyzetével Foglalkozó Bizottság 59. ülése alatt.

Civilek nemrég köszönetnyilvánító petíciót indítottak Magyarország családi értékek melletti kiállása miatt. Ezt Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára, valamint Bogyay Katalin, Magyarország New York-i ENSZ-nagykövete vette át kedden New Yorkban.

Kép letöltéseFotó: EMMI

Tavaly decemberben az ENSZ-ben megrendezett magas szintű találkozón hazánkat képviselő magyar delegáció kifejezte elköteleződését a család, mint „Magyarország legfontosabb nemzeti erőforrása” mellett. Balog Zoltán miniszter New York-i beszédében kitért az Alaptörvény házasságról szóló passzusára, mint az egy férfi és egy nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejövő életközösségre, továbbá az emberi méltóság sérthetetlenségére és a magzat fogantatás pillanatától kezdődő védelmére. A család és a házasság intézménye melletti elköteleződésnek nagy hatása volt. A petíciót, melyben köszönetet mondanak a miniszternek, Novák Katalin államtitkárnak és az ENSZ-nagykövetnek, több mint 22 000-en írták alá. Az aláírt petíciókat Novák Katalin államtitkár vette át a szervezőktől március 10-én, a Nők Helyzetével Foglalkozó Bizottság ülésszaka alatt.

Novák Katalin kiemelte: a nők és férfiak közötti harmonikus egyensúly megteremtése a családban és a foglalkoztatás terén kiemelt célunk. „Örömmel tölt el, hogy itt, ezen a magas szintű találkozón egy Magyarország szervezésében megtartott kísérőrendezvényben bemutathattam a magyar védőnői hálózatot, amely oly nagy segítséget nyújt a családoknak és kiemelten a nőknek. A miniszteri kerekasztal alatt beszámolhattam a magyar kormány foglalkoztatáspolitikai intézkedéseiről, melyek a nők helyzetének javításához, a családi élet és munka összehangolásához, valamint a nők és férfiak társadalmi egyenlőségének előmozdításához is hozzájárulnak” - mondta.

Kép letöltéseFotó: EMMI

Az ENSZ Nők Helyzetét vizsgáló Bizottsága 59. ülésének célja, hogy felülvizsgálja milyen előrehaladás történt a nemek egyenlősége területén és felmérje, hogyan valósult meg a 20 éve elfogadott Pekingi Nyilatkozat és a Cselekvési Platform végrehajtása.

A rendezvényen 8600-an vesznek részt, az ENSZ-tagállamokat alelnökök, miniszterelnök-helyettesek és közel 90 miniszter képviseli, 650 kísérő rendezvényt szerveznek az ülések margóján, és olyan meghívottak szólalnak fel, mint Ban-Ki-moon ENSZ-főtitkár, Hillary Clinton, Ellen Johnson-Sirleaf, libériai elnök asszony vagy Patricia Arquette Oscar-díjas színésznő.

(Emberi Erőforrások Minisztériuma, Család- és ifjúságügyért Felelős Államtitkárság)