Balog Zoltán szerint, ha mindenki tudja, érzi, hogy hová tartozik, akkor az őt befogadó közösség, illetve a nemzet is erőssé lesz. Az emberi erőforrások minisztere erről a maglódi református templom felújítása alkalmából vasárnap tartott hálaadó istentiszteleten beszélt.

A korábban négy évig maga is maglódi lelki pásztorként szolgáló tárcavezető köszöntőjében jó szívvel emlékezett meg arról a református gyülekezetről, amelyben "tanulóidőszakát" töltötte.

Kép letöltéseFotó: Bartos Gyula/Emmi

Mint mondta, sokat tanult az itteni emberektől, valamint elődeitől. Utóbbiaktól például azt, hogy a templomajtónak mindig nyitva kell lennie.

Balog Zoltán a "tanulóévek" erőfeszítései között említette a helyben is sok vitát kiváltó ökumenikus imahét megszervezését, és kitért a maglódi és a kelet-német református gyülekezet közötti példaértékű kapcsolatra is. Szerinte a határainkon túli közösségekkel ápolt jó viszony azért is fontos, mert "túl kell, hogy nézzünk saját kerítésünkön".

A miniszter többször is hangsúlyozta: a vallási és egyéb közösségek összetartják az embereket, és ha sikerül értékes tartalommal megtölteni az időt, akkor mindenki jól érzi magát, az adott közösség pedig egyre erősebbé válik.

Kép letöltéseFotó: Bartos Gyula/Emmi

Az ünnepi istentiszteleten az igehirdetést követően Bálint Klára lelkész számolt be a 37 éve épült maglódi református templom felújítása, valamint a gyülekezeti ház építésének körülményeiről. Mint mondta, saját erőből sohasem futotta volna a rég vágyott beruházásra, de az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a környék önkormányzatai, illetve egyéni adományozók segítettek. Ki pénzzel, ki például a szószékkel, berendezési tárgyakkal, vagy épp saját munkájával.

(MTI)