Mély megrázkódtatással fogadtuk annak hírét, hogy az egyiptomi kopt keresztény közösséget ismét támadás érte, ártatlan emberek és sok gyermek életébe került az újabb erőszak.

Magyarország határozottan elítéli az ártatlan emberek elleni gyáva brutalitást és kérdéssel fordul a nemzetközi közösség felé: milyen messze mehet el a terrorizmus, meddig tűrjük még, hogy közösségeink folyamatos veszélyben legyenek? A kereszténység a világ legüldözöttebb vallása, minden öt vallása  miatt üldözöttből négy keresztény.  A nemzetközi közösségek ezt nem hagyhatják szó nélkül.

A Kairótól 250 km-re délre fekvő Minja tartományban 23-an életüket vesztették és 25-en megsebesültek, amikor egy kolostorba tartó buszra ismeretlen fegyveresek tüzet nyitottak.  Magyarország részvétét fejezi ki és együttérzéséről biztosítja az áldozatok hozzátartozóit, gyors felépülést kíván a sebesülteknek. 

A kormány most is kész orvosi segítséget nyújtani a rászorulóknak, támogatásáról és szolidaritásáról biztosítja az egyiptomi kormányt a terrorizmus elleni harcban.

Az egyiptomi kopt keresztény közösség ellen folyamatossá váltak a terrortámadások. Aggódva figyeljük az eseményeket, amelyek ellen a leghatározottabban felemeljük a szavunkat.  Legutóbb a Kairótól mintegy 80 km-re lévő Tanta varosában a Szent György és az alexandriai Szent Márk székesegyházban a virágvasárnapi szentmisén történt robbantásos merénylet, amelynek összesen megközelítőleg 50 halálos áldozata van és 100-nál több sebesültje.  2016. december 11-én a kairói Szent Péter templomban 29-en vesztették életüket, s az akkori felajánlás eredményeként a sérültek közül két kopt asszony utókezelése ma is Magyarországon folyik.

(EMMI)