Április 17-19. között várták az infokommunikációs technológia oktatási alkalmazásai iránt érdeklődő pedagógusokat Székesfehérvárott, a Sulinetwork 2015 Konferencián. A résztvevők immár nyolcadik alkalommal ismerkedhettek meg a digitális írástudáshoz kapcsolódó korszerű módszertani fejlesztésekkel, eszközökkel, köztük a programozás oktatását játékosan célzó magyar fejlesztésekkel, illetve más egyedülálló módszertani és eszközfejlesztésekkel, applikációkkal.

Az IKT innovatív alkalmazásait felvonultató Sulinetwork 2015 célja, hogy találkozhassanak egymással az IKT oktatási célú alkalmazása iránt érdeklődő pedagógusok, szakértők és döntéshozók.

Az első nap plenáris előadásain a rendezvény résztvevői bepillantást nyerhetnek a digitális kompetenciához kapcsolódó fejlesztésekbe, példákat láthatnak az IKT eszközök iskolai körülmények közötti használatára, megismerkedhetnek a legújabb technikákkal, tapasztalatokkal.

Codie oktatórobot – programozás az iskolában
A konferencia résztvevői megismerkedhetnek Codie-val, a robottal, aminek küldetése, hogy megmutassa, a valós programozási nyelv tanítása a gyerekek számára is lehet játékos, könnyen érthető és tanulható. A robot és a hozzá tartozó applikáció összekapcsolja a gyerekek képzeletét és az algoritmikus gondolkodást. A fejlesztést Lipécz Ádám, a Codie egyik alapítója mutatja be. (Bővebb információ)

Sulinetwork-díj
Immár harmadik alkalommal részesülnek Sulinetwork-díjban azok a pedagógusok és oktatási szakemberek, akik kiemelkedő tevékenységükkel hozzájárultak a digitális írástudás fejlesztésének pedagógiai-módszertani támogatásához, valamint az infokommunikációs technológia újszerű oktatási alkalmazásainak terjesztéséhez. A Sulinetwork-díj egy Szanyi Borbála szobrászművész által készített bronz kisplasztika, amelyet az Educatio Nonprofit Kft. ajánlott fel. Az idei három díjazott a Telekom Okosdigitális Program jóvoltából egy-egy táblagépet, a Codie és az IVSZ jóvoltából pedig egy-egy Codie-robotot is hazavihetnek.
A Sulinetwork-díjat Sipos Imre, az EMMI köznevelésért felelős helyettes államtitkára, valamint a támogatók képviselői adják át.

Gyakorlati bemutatók, workshopok, kiállítás
A konferencia során a résztvevők a plenáris előadások mellett olyan gyakorlatra épülő foglalkozásokon is részt vehetnek, amelyek során ötleteket kapnak a digitális tananyagok, online alkalmazások és korszerű taneszközök tanítási gyakorlatban történő célszerű felhasználásához. A különböző területekről, intézménytípusokból érkező pedagógusok a műhelymunkák során bővíthetik szakmai ismereteiket, és megoszthatják szakmai tapasztalataikat a digitális írástudás fejlesztésének jegyében.
A témák közt szerepel például a Youtube vagy a Wikipédia használata tanórai keretek között, a programozás oktatása az általános iskolában, az m-learning, az eBiztonság témaköre, illetve az új interaktív táblás lehetőségek bemutatása. De emellett számos további érdekes és értékes témáról hallhatnak a résztvevői, valamint megnézetik az IKT-val támogatott oktatás témája köré épülő poszterkiállítást is. A programról bővebb információ elérhető a konferencia holnapján

(EMMI)