A sportban mindent megtanulhatunk, amire az életben szükségünk lehet. A sport által megtapasztalhatjuk, hogyan érhetünk el egyenes utat járva kiváló eredményeket. Felkészít minket a siker és a győzelmi mámor kezelésére és a kudarcok fájdalmának elviselésére, feldolgozására – hangsúlyozta dr. Szabó Tünde a Magyar Olimpiai Bizottság Fair Play díjátadó ünnepségén.

A sportért felelős államtitkár ebből az alkalomból adta át a cselekedet kategória különdíját Sárosi Laura tollaslabdázó olimpikonnak.

Kép letöltéseFotó: MOB

Dr. Szabó Tünde köszöntőjében kiemelte: a nemzetközi szintéren is igen elismert magyar sportéletben ma azokat ünnepeljük, akik nem csupán sporteredményeikkel, országunk sportjáért tett cselekedeteikkel, hanem emberi tartásukkal, jócselekedetükkel, példaértékű erkölcsi magatartásukkal is kiemelkedtek embertársaik közül. Ők azok, akik a legnemesebb versengés, a sport területén, az emberi természet legjobb, legszerethetőbb, legemberibb oldalát mutatták meg a világnak, és a felnövekvő generációknak is. A díjazottak a sport legjobb nagykövetei, akiket példaként lehet állítani a társadalom elé – tette hozzá.

Az államtitkár szólt arról, hogy Magyarország Kormánya okkal támogatja kiemelten a sportot, mert bízik abban, hogyha egyre többek életének lesz része a sport, az abban eltanult fair play, sporton kívüli életüknek is szerves részévé válik. A sport erkölcsre nevelő hatásának folyományaként okunk van azt remélni, hogy társadalmunk egésze, a mindennapok szintjén a jövőben sportosabb és emellett sportszerűbb jövő elé néz.

A Magyar Olimpiai Bizottság Fair Play Díjátadó Gáláján sportszerű cselekedet kategóriában fair play trófeát ítéltek oda Nagy Lászlónak, az MKB-MVM Veszprém kézilabdázójának, életműdíjat kapott Fábián László huszonháromszoros magyar bajnok, aki a világ- és Európa-bajnokságokon összesen 16 érmet nyert. „A fair play eszméjének népszerűsítése" kategóriában trófea kitüntetésben részesült Malonyai Péter sportújságíró, a Nemzeti Sport rovatvezetője, fair play a művészetben trófeát ítéltek oda Kocsis Zoltán kétszeres Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas karmester, zongoraművész és zeneszerzőnek. Fair play diplomát kapott sportszerű cselekedetéért Orosz Beáta gyorskorcsolyázó, Ráczkó Gitta úszó, Barcelona paralimpiai bajnoka, Csoknyai László cselgáncsozó, a sport szolgálatában végzett tevékenységéért Bartalos Béla 325-szörös válogatott kézilabdakapus, a fair play eszméjének népszerűsítéséért első határon kívüli díjazottként Rácz Katalin, a Szlovák Olimpiai Akadémia elnökségének tagja, valamint a magyar és lengyel jégkorong válogatott szurkolótábora.

(EMMI Sportért Felelős Államtitkárság)