A sportban kiváló eredményeket elérő példaképek megbecsülése, mintául állítása minden nemzet elemi érdeke. A sport játékos formában olyan képességekre tanít minket, amelyekre egy sikeres nemzet alapjai építhetőek. Ez a kitartás, az önfegyelem, a sportszerűség, a tisztelet, a kegyelet, az alázat, a küzdeni tudás – hangsúlyozta dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkára a Szinkronkorcsolya Világbajnokság zárónapján.

A budapesti Syma Csarnokban zajló versenyen huszonegy ország 26 csapata méri össze tudását a XXI. század rohamosan fejlődő igen népszerű látványsportjában, mely 2008 után tért vissza ismét a magyar fővárosba.

Kép letöltéseFotó: EMMI

Az államtitkár felidézte a legutóbbi időszak jelentős korcsolyaversenyeit, amelyen kiemelkedő eredményt értek el a magyar sportolók, így a lillehammeri II. Ifjúsági Téli Olimpiát, az Európa-Bajnokságokat, a  junior vb-t, világkupákat, a világbajnoki, egyetemi világbajnoki érmeket.

A szervezők most is nagyszerű munkát végeztek. Tisztelet és a legnagyobb elismerés illeti őket, hiszen az elmúlt években lenyűgöző teljesítményt nyújtva, kimagasló eredménnyel az Európa-bajnokság mellett világbajnokságokat is rendeztek hazánkban. A márciusi, debreceni junior műkorcsolya és jégtánc világbajnokságot követően, itt Budapesten, újabb tanúbizonyságát adták annak, hogy világszerte helyes döntést hoznak a nemzetközi sportvezetők, amikor versenyeiket, világbajnokságaikat, kontinentális viadalaikat, avagy nemzetközi multisport eseményeiket Magyarországra hozzák – tette hozzá.

Ebből az alkalomból Dr. Szabó Tünde és Kósa Lajos a Magyar Korcsolyázók Szövetségének elnöke életműdíjat adott át minden idők legsikeresebb magyar jégtánckettősének, a világbajnok, olimpiai és Európa-bajnoki ezüstérmes műkorcsolyázó kettősnek, Regőczy Krisztinának és Sallay Andrásnak, a magyar műkorcsolyázás fényesen csillogó klasszisának, Almássy Zsuzsának, aki egyéniben világbajnokságon bronzérmet, Európa-bajnokságon ezüstérmet szerzett.  Ők azok a halhatatlan olimpikonok, sport idolok, a magyar korcsolyázás fénylő csillagai, akik a televíziózás megszületésének idején, a hatvanas-hetvenes évek igazi sztárjaként, a téli sportágak legnépszerűbb magyar képviselőjeként örök nyomot hagytak a sportban – emelte ki az államtitkár.

Szintén életműdíjat kapott ebből az alkalomból a hat olimpián résztvevő gyorskorcsolyázó Hunyady Emese, aki mindent elért, amit egy versenyző kívánhat magának, akinek nevéhez olimpiai arany-, ezüst- és bronzérem, világ- és Európa-bajnoki cím, számtalan világcsúcs kötődik.

(EMMI Sportért Felelős Államtitkárság)