A szombaton zárult győri tízméteres sportlövő Európa-bajnokságon három olimpiai kvótával és 13 éremmel zárt a hazai válogatott. A díjakat, többek között dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár adta át.

A korábbi öttel együtt megszerzett nyolc magyar kvóta kettővel több a maximálisan reméltnél, ami hatalmas eredmény.

Kép letöltéseFotó: EMMI

A dobogós helyek tekintetében a junior Major Veronika és Péni István emelkedett ki, előbbi ötöt (pisztoly vegyescsapat arany, futócél 40 vegyes egyéni arany, csapat bronz, 20+20 egyéni és csapat bronz), utóbbi pedig hármat (puska egyéni ezüst, csapat arany, vegyescsapat arany) harcolt ki.

A felnőtteknél a futócéllövő Sike József szerzett három érmet (40 vegyes egyéni ezüst, csapat bronz, 30+30 csapat ezüst). A legkellemesebb meglepetést a felnőtt női puskás csapat szolgáltatta: Miskolczi, Zwickl-Veres Kata és a csupán 15 éves Gáspár Lalita ugyanis győzelmével 25 év után az első magyar érmet szerezte meg ebben a számban.

Kép letöltéseFotó: Szabó Tímea

Dr. Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára védnöki különdíjat ajánlott fel a 2016.évi Légfegyveres Európa-bajnokságon kiemelkedő eredményt elérő magyar versenyző számára. A sportállamtitkár különdíját Miskolczi Julianna Európa-bajnok sportlövő vehette át, aki női légpuska 40 lövéses versenyszámban olimpiai indulási jogot szerzett. Csapatban Gáspár Lalitával és Zwickl-Veres Katával Európa-bajnoki aranyérmet is szereztek.

A díjat Dr. Hammerl László a Nemzet Sportolója, olimpiai bajnok sportlövő, a Magyar Sportlövők Szövetségének alelnöke adta át.