Letették a mintegy 7,1 milliárd forintból, kormányzati támogatás segítségével megépülő új atlétikai központ alapkövét hétfőn Nyíregyházán. A beruházás a tervek szerint 2021 tavaszára készül el.
Az ünnepségen Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere a nyírségi megyeszékhely legfontosabb sport-infrastrukturális fejlesztésének nevezte a 12 ezer négyzetméteren megvalósuló centrumot, amely többek közt egy szabadtéri atlétikai pálya és egy fedett atlétikacsarnok megépítését foglalja magában.
Felidézte, a szebb időket megélt, egykori NYVSC-pálya helyén épülő létesítmény előélete nagyjából tíz évvel ezelőtt kezdődött, ekkor szerezte meg az önkormányzat a területet, amelyen a Modern Városok Program száz százalékos támogatásával épülhet meg az atlétikai központ. A városvezető megjegyezte, a városban a tavaly megnyitott jégpálya és a hamarosan megnyíló belvárosi uszoda után ez lesz a következő jelentős sportcélú beruházás.
A polgármester szavai szerint Nyíregyházán nemcsak Magyarország, hanem Közép-Európa egyik legkülönlegesebb sportkomplexuma épül meg, amelyben egyrészt rangos nemzetközi versenyeket rendezhetnek, másrészt a - szintén megépítendő 48 férőhelyes sportszállóval - külföldi csapatok edzőtáboroztatása is megoldható lesz.
Az eseményen Szabó Tünde sportért felelős államtitkár köszöntőjében elmondta, az atlétika alapsportág, amellyel életükben talán elsőként, iskolás korukban találkoznak a gyerekek.
"Innen világtehetségek fognak kijönni és útban a nemzetközi sikerek felé tudjuk majd őket segíteni, hiszen olyan közeg és olyan szolgáltatások fogják segíteni a felkészülésüket, amelyek világszínvonalúak" - fogalmazott az államtitkár, aki sportolói karrierje kezdetén a Nyíregyházi Vasutas SC-ben is versenyzett.
Az új, hét sportág befogadására alkalmas atlétikai centrumban megépül egy nyolcsávos, rekortán borítású, IAAF-minősítésű szabadtéri atlétikai pálya és egy élőfüves edzőpálya a hozzá tartozó fedett lelátóval. A fedett atlétikacsarnokban egy kétszáz méter hosszú futópályát, közvetítőhelyeket, hatszáz férőhelyes lelátót, számos kiszolgálóhelyiséget, illetve több, az edzések és a versenyek lebonyolítására is alkalmas edzőtermet hoznak létre.
A komplexumban kialakítanak egy orvosi és rehabilitációs részleget, a teljesen felszerelt sportszálló és csarnok körül pedig 64 parkoló szolgálja a látogatók és a sportolók kényelmét.
(MTI)