Az Emberi Erőforrások Minisztériuma 1,5 milliárd forintos kiemelt programja keretében több mint 1000 roma nő szerzett szakképesítést az elmúlt három évben. A kormány célja, hogy minél több roma nő tudjon elhelyezkedni a munkaerőpiacon - mondta Langerné Victor Katalin a „Nő az esély” című konferencián.

Az EMMI társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára kifejtette, a program két kulcsszava a bizalom és a jövő. 2012-ben, amikor a program indult, a résztvevők kétellyel és fenntartással fogadták, de ez mára szertefoszlott. A 2015-2020-as uniós tervezési ciklusban ennek megfelelően a kormány folytatni szeretné a „Nő az esély” programot, hogy minél több roma nő szerezzen szakképesítést, és minél többen tudjanak ezáltal elhelyezkedni a munkaerőpiacon, és nyerjék el az emberek bizalmát a színvonalas munkájukon keresztül.

A 2012 júliusában indult kiemelt program célja a munkanélküli roma emberek, elsősorban roma nők társadalmi befogadásának és foglalkoztatásának javítása, mégpedig a szociális és gyermekjóléti ellátórendszer intézményeiben (óvodák, bölcsődék, szociális intézmények) történő foglalkoztatásuk támogatásával. A program eredményeképpen 31 kisgyermekgondozó, 256 szociális ápoló és gondozó, 329 gyermek- és ifjúsági felügyelő, 358 óvodai dajka, 38 szociális asszisztens tett sikereses vizsgát, közülük már 300-an helyezkedtek el a szociális és gyermekjóléti ellátórendszerben.

A másfél milliárd forintos, európai uniós finanszírozású „Roma emberek képzésbe ágyazott foglalkoztatása a szociális és gyermekjóléti ellátórendszerben” – „Nő az esély” elnevezésű kiemelt projektet az Emberi Erőforrások Minisztériumának háttérintézménye, a Türr István Képző és Kutató Intézet (TKKI) és az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) közösen valósította meg.

Az eseményen készített vágatlan felvétel HD minőségben tölthető le a Sajtószobából.

(EMMI, Szociális Ügyekért és Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkárság)