Az EU innovációs fókuszcsoportokat indít gazdálkodóknak és kutatóknak a vegyes állattartás, a termelékenység/fenntarthatóság, valamint a szarvasmarhatartásban keletkező üvegházhatású gázok témájában. Jelentkezzen most!
Az Európai Bizottság által működtetett EIP-AGRI Service Point pályázatot hirdet szakértők, köztük mezőgazdasági termelők, tanácsadók, kutatók és egyéb a témában érdekelt szereplők számára ún. Európai Innovációs Partnerség (továbbiakban: EIP-AGRI) fókuszcsoportba való részvételre, az alábbi három témában:
• Vegyes állattenyésztési rendszerek: állattenyésztés - árunövények
• Mezőgazdaság termelékenységének és fenntarthatóságának értékelése
• Szarvasmarha-tartásból származó ÜHG kibocsátások csökkentése
Az EIP AGRI Service Point széles körű eszközöket és szolgáltatásokat nyújt innovációs ötletek és projektek azonosításához. Továbbá megkönnyíti EU-s innovációs térben a hálózatépítési tevékenységet, kommunikációt, a tudás megosztását és cseréjét rendezvények fókuszcsoportok, műhelyek, szemináriumok és kiadványok koordinálásának a segítségével.
A felsorolt három fókuszcsoport 2015 októberétől kezdi meg a munkát és a következő egy év során a tagok kétszer személyesen is találkoznak egymással. A fókuszcsoportok munkanyelve az angol. A jelentkezési határidő: 2015. szeptember 7.
A fókuszcsoport alapvető célja, hogy egy meghatározott probléma vagy lehetőség megoldására a gyakorlatban alkalmazható innovatív megoldásokat azonosítson. A csoport munkája során megvitatja és dokumentálja a kutatási eredményeket és következtetéseket, majd elérhetővé teszi azokat a későbbi kutatási tevékenységekhez.
A fókuszcsoport feladata:
• összefoglaló leírás készítése a témáról,
• számba venni a legkorszerűbb gyakorlatokat az adott témában, kilistázni a problémákat és a lehetőségeket,
• számba venni a legkorszerűbb kutatásokat, összegezni a lehetséges megoldásokat a listázott problémákra,
• a szükségleteket azonosítani a gyakorlatból, valamint a lehetséges jövőbeni kutatási irányok meghatározni,
• javaslatot tenni az innovációs irányokra vonatkozóan a nemzeti EIP operatív csoportok, vagy más innovációs formációk számára.
A fókuszcsoport összetétele vegyes, annak érdekében, hogy a felvetett problémát/lehetőséget több oldalról meg lehessen vitatni. A jelentkezés feltételeiről és a három téma leírásáról részletesebb információt ezen a linken talál.
(FM Sajtóiroda)