A Pilisi Parkerdő Zrt. közjóléti és turisztikai fejlesztéseinek sorában jelentős szerepet szánt a kerékpáros turizmusnak. Bitay Márton, állami földekért felelős államtitkár ünnepélyes átadáson szólt arról, hogy az egyre növekvő célcsoport-igényeket turisztikai projektekkel szolgálják ki az erdőgazdálkodások.
Az államtitkár emlékeztetett, hogy az igények felmérését 2012 őszétől sportolók és kerékpáros szervezetek bevonásával kezdték meg és a Pilis Bike program 2015-ben kezdett valóra válni. A túra és sportkerékpárosok igényei szerinti fejlesztések jegyében több mint 190 kilométernyi üzemi utat nyitottak meg a kerékpárosok számára a Pilis, a Visegrádi- és a Budai hegységben. A Parkerdő területén összefüggő kerékpáros úthálózatot hoztak létre, amelynek megvalósításába bevonták az érintett önkormányzatokat is. A nyomvonal egy része ugyanis erdőterületen kívül halad. A velük történt egyeztetések során 133 km belterületi kerékpárútvonalat jelöltek ki. A fejlesztés révén a Parkerdő területén már több mint 300 kilométer kerékpárút várja a nehezebb pálya kedvelőit.
Hangsúlyozta, nem feledkeznek meg a családokról és a szabadidő kerékpárosokról sem. Az egyre növekvő közösségi igényt felismerve a Pilisi Parkerdő Zrt. a Visegrádi- és a Budai-hegységben, valamint a Pilisben összesen 9 „Parkolj és Bringázz!” pontot jelölt ki. Összesen 28 különféle távú és nehézségű túrát tehetnek azok, akik személygépkocsival érkeznek az erdőbe és csak ott váltanak át biciklire. Így összesen 600 kilométer túraútvonal várja a sportolni, kikapcsolódni vágyókat.
A kormány támogatja az ilyen fejlesztéseket, mert egy sportosabb, környezettudatosabb, egészségesebb Magyarország megteremtése a cél.
(FM Sajtóiroda)