Hazánk erdeit gyarapítják a sikeresen zárult rendezvény új játékának résztvevői.

Összesen 1014 fát ültetnek a hazai állami erdőgazdaságok az elmúlt hétvégén zajlott IV. Erdővarázs Családi Napot követően. A magyar erdőket bemutató rendezvényen 15 tematikus sátorban ismeretterjesztő és interaktív programok, foglalkozások várták az érdeklődőket. Az eseményen idén bemutatkozó, Tenyérvarázs elnevezésű játék résztvevői nevében pedig egy-egy fát ültetnek el az erdőgazdaságok idén ősszel.

Kép letöltéseFotó: Krasznai Nehrebeczky Mária

A komoly érdeklődés mellett, több ezer látogatóval zajlott IV. Erdővarázs Családi Nap középpontjában az erdők értékeinek és az erdész szakma szépségeinek bemutatása mellett a fával borított területek növelése, a fásítás és a fenntartható erdőgazdálkodás állt. Ezt a célt szolgálta az elsősorban gyerekeknek szóló Tenyérvarázs elnevezésű játék. A bekapcsolódók nevében – akiknek legalább három sátornál részt kellett venniük az ott zajló foglalkozásokon, majd elhelyezhették tenyérlenyomatukat egy erre a célra felállított felületen – az állami erdőgazdaságok elültetnek egy-egy fát, ezzel is gazdagítva hazánk erdeit. A játék során egyetlen hétvégén összesen 1014 tenyérlenyomat gyűlt össze, ami azt jelenti, hogy több mint ezer fával gyarapítják a magyar erdőket az Erdővarázs Családi Nap Tenyérvarázs játékának résztvevői.

Kép letöltéseFotó: Krasznai-Nehrebeczky Mária

A kétnapos ingyenes rendezvényen 700 gyermek vett részt a szervezett erdei iskolai programokon. Az érdeklődők megismerhették az erdők állat- és növényvilágát, gyümölcseit, terméseit, a különböző fafajokat. Az Erdővarázs Családi Napon az állami erdőgazdaságok szakemberei külön sátrakban mutatták be többek között az erdők jelentős szerepét a klímavédelem szempontjából, az erdőtüzek megelőzésének lehetőségeit, a természetvédelem fontosságát. A rendezvény megnyitóján Zambó Péter, az Agrárminisztérium földügyekért felelős államtitkára elmondta: az állami erdőgazdaságok a meglévő erdők fenntartásának munkájából is jelentős részt vállalnak, hiszen a gondjaikra bízott közel 1 millió hektár erdő kezelése során az elmúlt 10 évben több mint 450 millió facsemetét ültettek el és 9500 tonna makkot vetettek, miközben folyamatosan növelik az úgynevezett örökerdők területét.

(AM Sajtóiroda)