A francia Ceva cégcsoport fejlesztési elképzeléseinek részeként kétmilliárd forint összegű beruházás valósult meg Budapesten - közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkára csütörtökön a fővárosban az új üzemcsarnok átadásán.
Zsigó Róbert hozzátette: a beruházás eredményeként a Ceva-Phylaxia Zrt. gyártókapacitása mintegy 40 százalékkal növekszik, és mintegy 15-20 ember számára teremt új munkahelyet a jövő év tavaszától. A Ceva csoport az elképzelések szerint további fejlesztéseket is tervez az országban. Az elmúlt hét évben 13 milliárd forintot fektettek be Magyarországon, a mostani kétmilliárd forintos beruházás is része ennek. A fejlődés ezzel nem ért véget, hiszen a Ceva Csoport a következő években újabb, legalább 10 milliárd forintnyi beruházást tervez.
Az államtitkár emlékeztetett: a Ceva csoport 1991 óta van jelen Magyarországon. A cég a világ tíz legjelentősebb vállalatcsoportja között van, amelynek egyik - a baromfi vakcina-gyártásban meghatározó - üzeme Magyarországon működik.
Zsigó Róbert arról is beszélt, hogy a cégcsoport tevékenységének köszönhetően az állatorvosi vakcina-gyártás Magyarországon mára sikerágazat lett. Ennek a sikernek a gyökerei mintegy száz évre nyúlnak vissza, amikor Köves János megalapította a Phylaxia Oltóanyagtermelő Rt.-t. Így az ország méltán lehet büszke a magyar állatorvosok teljesítményére, akik munkájukkal nap mint nap hozzájárulnak ahhoz, hogy a magyar családok asztalára egészséges és biztonságos élelmiszer kerüljön.
Kozák Péter, a Ceva csoport magyarországi vezetője elmondta: a cég egy belföldi érdekeltségű vállalatból egy 450 embert foglalkoztató nemzetközi vállalattá nőtte ki magát, mely sikereit leginkább a baromfivakcináknak köszönheti. Ezzel az oltóanyaggal a Ceva-Phylaxia Zrt. látja el az ország baromfitenyésztőinek jelentős részét, de jut belőle a világ számos országába is. Budapest az egyik stratégiai központja lett a Ceva csoportnak. A magyar fővárosban azonban nemcsak gyártási tevékenység folyik, hanem színvonalas kutató-fejlesztő munka is 120 ember részvételével.
(MTI/FM Sajtóiroda)