Megtartotta első ülését a Magyarország és az Oroszországi Föderáció környezetvédelmi, víz – és hulladékgazdálkodási szakértőiből álló vegyes bizottság.
A Magyar – Orosz Környezetvédelmi Együttműködési Vegyes Bizottság megalakulására a két ország kormányai között, a környezetvédelmi együttműködésről szóló, 2002. december 20-án aláírt Egyezmény a Magyar Köztársaság Kormánya és az Oroszországi Föderáció Kormánya között a környezetvédelmi együttműködésről 2. §-ának 5. cikke alapján került sor.
Az ülést több évre visszanyúló szakmai egyeztetések előzték meg. A jegyzőkönyv elfogadásán túl a Felek lefektették a jövőbeni együttműködésük szabályzatát és a 2017-18-as évekre vonatkozó cselekvési tervüket is.
A jövőbeni kétoldalú együttműködés perspektivikus területeinek ígérkezik: a levegőtisztaság védelme; a hulladékkezelés; a vízkészletek védelme, kezelése és hatékony felhasználása; a természetvédelmi területek szabályozása; a biológiai sokféleség védelme valamint az elérhető legjobb technikák (BAT) bevezetése.
A Felek az ülésen kölcsönösen tájékoztatták egymást környezetvédelemre vonatkozó szakpolitikáikról és annak szabályozási hátteréről, továbbá hangsúlyozták a szakembereik és tudósaik közötti tapasztalatcsere fontosságát, különösképpen a vonuló madárfajok védelme, vagy a védett természeti területeik hálózata (bioszféra-rezervátum, ramsari terület, Natura 2000) kapcsán.
Magyarország küldöttségét és az ülést a Földművelésügyi Minisztérium környezetmegőrzési főosztályvezetője, Dobi Bálint, míg az Oroszországi Föderáció küldöttségét a Természeti Erőforrások és Környezetvédelmi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős főosztályvezető-helyettese, Demján Olegovics Szmilevec vezette. Az ülésen a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdésekben a Belügyminisztérium Vízgyűjtő-gazdálkodási és Vízvédelmi Főosztályának vezetője, Kovács Péter adott tájékoztatást.
(FM Sajtóiroda)