A Herman Ottó Vándortanösvény nemcsak játékok és egyszerű kísérleti eszközök gyűjteménye, hiszen segítségükkel használója szórakozva fedezheti fel a természet működését és annak csodáit – emelte ki Szakáli István Loránd Kolozsváron, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Rektori Hivatalában, a házigazda, dr. Soós Anna rektorhelyettes jelenlétében megtartott átadó ünnepségen.

A Földművelésügyi Minisztérium agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős helyettes államtitkára elmondta: Herman Ottó meghatározó módon alakította a természettel kapcsolatos közgondolkodást, munkásságának máig ható nyoma, eleven öröksége van. Írásain generációk nőttek fel, az általa kezdeményezett Madarak és Fák napja pedig máig jelentős alkalom az iskolában – emelte ki a helyettes államtitkár. Tavaly, Herman Ottó halálának 100. évfordulójáról méltó módon emlékezett meg a magyar kormány, több mint 100 program megrendezésével népszerűsítette a kiemelkedő tudós munkásságát.

A vándortanösvény tulajdonképpen egy fantázia gyűjtőnév. A szervezők játékok, tájékoztató grafikák és interaktív tanulási elemek segítségével mutatják be a sokoldalú magyar természettudós életpályájának, tudományos kalandozásainak egy-egy állomását. A tanösvény az óvodáskorú gyermekektől kezdve a középiskolás korosztályon át a felnőttekig, mindenki számára szórakoztató és egyben elgondolkodtató tanulási lehetőséget biztosít.

Szakáli István Loránd Herman Ottót méltatta, mint az utolsó magyar polihisztort, akinek mind tudományos munkássága, mind hazaszeretete követendő példaként szolgál a mai kor fiatal generációi számára is.

(Földművelésügyi Minisztérium Sajtóirodája)