Dr. Trócsányi László igazságügyi miniszter Magyarország Köztársasági Elnöke megbízásából nemzeti ünnepünk, 2017. március 15-e alkalmából Magyar Érdemrend Tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetést adott át dr. Béli Gábornak, a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar tanszékvezető egyetemi docensének az Árpád-kortól a kora újkorig terjedő időszak jogtörténetével kapcsolatos kutatásai mellett a nagy magyar jogtörténész generáció életművének ápolása terén is meghatározó tudományos tevékenysége, valamint több évtizedes, iskolateremtő tanári pályája elismeréseként.
Ebben a kitüntetésben részesült dr. Zétényi Zsolt, a Százak Tanácsának tagja, a Nemzeti Jogvédő Alapítvány kuratóriumi elnöke, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat tagja és volt elnöke, a Nemzeti Társaskör tiszteletbeli elnöke is a Történeti Alkotmány és az ártatlanul meghurcoltak érdekében végzett kitartó és megalkuvásmentes munkája elismeréseként.
Az igazságügyi miniszter Magyar Érdemrend Lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést adott át dr. Cserba Lajosnak, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Ügyvédi Kamara elnökének, a Magyar Jogász Egylet elnökségi tagjának a számos jogszabály kodifikációját magába foglaló jogászi, és a régióban meghatározó szakmai-közéleti tevékenysége, valamint a magyar-szlovák együttműködést egy jogi szakszótár megírásával segítő munkája elismeréseként.
E kitüntetésben részesült dr. Kőrös András, a Kúria nyugalmazott tanácselnöke, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának címzetes egyetemi docense, a Nemzetközi Családjogi Társaság tagja is a családjog szakértőjeként végzett tudományos és kutatói munkája, valamint a polgári perrendtartásról szóló törvény kodifikációja során végzett tevékenysége elismeréseként, továbbá dr. Sándor István, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának habilitált egyetemi docense a magyar jogászképzés fejlődését szolgáló több évtizedes oktatói, valamint nemzetközi és hazai szinten is elismert tudományos kutatói tevékenysége elismeréseként, valamint dr. Verebics János egyetemi docens, a Páneurópa Jogász Unió elnökhelyettese és Európai Magánjogi Szekciójának vezetője, a Magyar Jogász Egylet Civilisztikai Szakosztályának elnöke a szerződési jog területén végzett kutatásai mellett az információs társadalommal összefüggő jogi kérdések, valamint ezen témakörök egyetemi oktatásba való bevezetése terén végzett meghatározó munkája elismeréseként.
Magyar Érdemrend Tisztikeresztje kitüntetésben részesült dr. Bartha Béláné dr. Farkas Margit nyugalmazott közjegyző, a Szegedi Közjegyzői Kamara tiszteletbeli elnöke is, a közel négy évtizedes, példaértékű hivatástudattal végzett közjegyzői munkája, valamint aktív szakmai-közéleti tevékenysége elismeréseként.
Dr. Trócsányi László igazságügyi miniszter Deák Ferenc-díjat adományozott dr. Gál Juditnak, a Fővárosi Ítélőtábla tanácselnökének, a Corvinus Egyetem oktatójának, aki - mint a Cégbírák Országos Egyesületének elnöke és több szakmai lap szerkesztője is - elhivatottan munkálkodik a gazdasági jogterület fejlesztésén és a jogalkalmazás egységesítésén, valamint részt vett a társasági és cégjogi területet érintő kodifikációban. Ebben az elismerésben részesült dr. Horváth György, a Horváth és Jakab Ügyvédi Iroda irodavezető ügyvédje, a Pest Megyei Ügyvédi Kamara fegyelmi főmegbízottja, 24 évig a Budapest-Északi Református Egyházmegye jogtanácsosa, a Magyar Távirati Iroda Kuratóriumának volt tagja is a kimagasló szakmai tudáson alapuló, több évtizedes ügyvédi, és értékes kamarai vezetői munkája elismeréseként.
A tárcavezető Moór Gyula-díjat adományozott dr. Somssich Rékának, habilitált egyetemi docensnek, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar dékán-helyettesének, az európai uniós jog magyar nyelvi változatának és magyar terminológiájának kialakítása terén végzett munkája, valamint a nemzetközi magánjog és az Európai Unió gazdasági jogának területén végzett kiemelkedő színvonalú oktatói és kutatói tevékenysége elismeréseként.
Dr. Trócsányi László dr. Kónya Imrének, a Kónya Ügyvédi Iroda ügyvédjének, volt országgyűlési képviselőnek és belügyminiszternek Isépy Tamás Emlékérmet adományozott a Független Jogász Fórum alapító tagjaként és első választott vezetőjeként, a rendszerváltoztatás jogi kereteinek kidolgozásában és megteremtésében végzett munkájáért.
(Igazságügyi Minisztérium)