Vízkelety Mariann államtitkár Bartos Mónika (Fidesz) az igazságügyi miniszterhez intézett azonnali kérdésére felelt az Országgyűlés 2016. szeptember 26-i ülésnapján. A válasz és a viszontválasz leirata.

Tisztelt Képviselő Asszony!

Köszönöm, hogy kérdésével rámutatott a kényszerbetelepítés egy olyan következményére, amely méltatlanul kevés visszhangot kapott. Ahogyan ön is említette, a korábban békés európai államokban hirtelen megnövekedett a nők és a kiskorúak ellen elkövetett szexuális bűncselekmények száma. Köztudott, hogy szilveszter éjjelén németországi városokban, így például Kölnben tömeges támadásokat követtek el nők ellen. E tömeges támadások gyanúsítottjai újonnan érkezett észak-afrikai bevándorlók voltak. A támadásnak országszerte 1200 nő esett áldozatul. Számos hasonló eset történt azóta Németország, Svédország és Ausztria különböző fesztiváljain és fürdőiben is.

Hazánkban a kormány eredményes intézkedéseinek köszönhetően nem történtek olyan brutális atrocitások, mint Nyugat-Európában. Azonban szomorú tény, hogy a bevándorlók által elkövetett szexuális támadásoknak már magyar áldozata is van. Tehát valós a veszély, hogy egyszer nemcsak Nyugat-Európában, hanem előbb vagy utóbb Magyarországon is mindennapossá válhatnak ezek az események.

Az olyan szervezetek, mint az Amnesty International vagy a Társaság a Szabadságjogokért, úgy tűnik, az illegális bevándorlók érdekeit védik, az emberi jogi normák tiszteletben tartásának jelszavát hangoztatva. Tudomásunk szerint nem emelték fel szavukat a szexuális bűncselekmények áldozatainak megsegítése érdekében, és nem ítélték el nyilvánosan ezeket az eseményeket. Látható, hogy ezek a jogvédő szervezetek nem tesznek semmit annak érdekében, hogy a magyar és az európai nők jogai ne sérüljenek.

Európaiként, az Unió tagjaként kultúránk meghatározó részét képezi a nemek közötti egyenlőség elve. Alaptörvényünk rögzíti, hogy a nők és a férfiak egyenjogúak, és Magyarország külön intézkedésekkel védi a nőket és a családokat. A kormány minden eszközzel segíti a nők és a családok védelmét.

***

Teljesen egyetértek önnel, képviselő asszony, fontos, hogy minden lehetséges módon kiálljunk kultúránk, értékeink, törvényeink védelme érdekében, és felhívjuk az Európai Unió figyelmét a kényszerbetelepítés veszélyeire. Fontos, hogy ne engedjük a nők és a gyermekek alapjogainak megsértését, és megőrizzük az őket megillető különleges alkotmányos védelmet.

Az október 2-ai népszavazás tétje nem kisebb, mint hogy megvédjük Magyarországot a jogsértésektől, és biztosítsuk, hogy a jövőben is érvényesüljenek a nők és a gyermekek alapvető emberi jogai.

Köszönöm szépen.

(Igazságügyi Minisztérium)