Völner Pál államtitkár Jakubász Tamásnak adott interjúja 2018. április 23-án jelent meg a Magyar Időkben. Az interjú leirata.
A migrációbarát nemzetközi erők rájöttek, hogy egyes nemzeti kormányok ellenállása miatt nem tudják rövid úton migránsok százezreivel benépesíteni Európát, ezért új módszerhez folyamodnak, s már azokat a jogi előírásokat támadják, amelyeket korábban azért hoztak Európában, hogy a kontinens megvédhesse önmagát – mondta lapunknak az igazságügyi miniszter helyettese. Völner Pál hozzátette: ha nincs jogi védelem, százezrével jöhetnek a migránsok.
Tárgyalást tartott a napokban a strasbourgi székhelyű Emberi Jogok Európai Bírósága, a testület egy magyar ügy, mégpedig a két bangladesi menekült röszkei esetét tekintette át. – Nagyon úgy fest, hogy működésbe léptek a migrációpárti nemzetközi erők, ezúttal az európai és a nemzetközi jogot próbálják meg átírni – fogalmazott lapunknak a bírósági eljárás kapcsán az igazságügyi miniszter helyettese. Völner Pál szerint a törekvés teljességgel világos.
Évtizedek óta élnek azok a szűkebb és tágabb körben alkalmazandó előírások, amelyek pontosan meghatározzák, kiket és milyen indokok mentén kell egy országnak beengednie. – Ezekből a jogi rendelkezésekből az is egyértelműen kiderül, hogy az egyes államok és maga az EU miképpen védheti meg magát a kétes céllal érkezők tömegével szemben – mondta a politikus, hozzátéve: Európa a jog talaján állva fejlődött azzá, ami.
A világ egyik vezető gazdasági erejévé és nem mellesleg a béke szigetévé. Völner Pál szerint a migránsbarát erők rájöttek arra, hogy céljuk eléréséhez az évtizedes jogi szabályokat kell eltöröltetniük az arra rávehető szervezetekkel, például a strasbourgi bírósággal.
Ha ledőlnek a jogi korlátok, ledőlnek Európa fizikai védelmi vonalai is, és akkor nem lesz semmi akadálya annak, hogy jöjjön az új világrend, és vele folyamatosan érkezzenek afrikai és ázsiai migránscsoportok.
– Azt akarják elérni, hogy a migráció, a népvándorlás emberi jog legyen, vagyis mindenki kedvére közlekedhessen az országok között, s oda menjen, ahol a legnagyobb szociális ellátást kaphatja meg munkavégzés nélkül – fogalmazott a miniszterhelyettes. Szerinte ez gyorsan padlóra vinné Európa gazdaságát, a vég nélküli migráció ugyanis tűrhetetlen anyagi terhet jelentene, az eddigi terrorcselekmények alapján pedig mérget lehet venni arra, hogy a béke is a múlt részévé válna.
A politikus a strasbourgi pert felelevenítve elmondta: a bíróság – első fokon – tavaly tavasszal úgy döntött, hogy a magyar hatóságok az emberi jogokat megsértve tartották fogva két bangladesi menedékkérőt 2015 őszén a röszkei tranzitzónában.
A testület szerint amikor visszaküldték a bangladesieket Szerbiába, felmerült annak kockázata, hogy embertelenül bánnak majd velük. – Az elsőfokú döntés hemzseg a képtelen megállapításoktól – vélekedett Völner Pál, szerinte Strasbourg több ponton is súlyosan félreértette – vagy inkább félremagyarázta – az ország védelmét szolgáló magyar szabályokat. Magyarország fellebbezett, emiatt tartott most tárgyalást másodfokon a testület. Az ítélet fél-egy év múlva születhet meg.
– Árulkodó ugyanakkor, hogy a két bangladesi azóta majdhogynem köddé vált – jegyezte meg a miniszterhelyettes. Egyikőjükről Spanyolországból érkezett hír, másikuk Németországban kért menedékjogot, de nem kapta meg, kitoloncolása azonban megakadt.
A másik érdekes mozzanat Völner Pál szerint az, hogy a két személyt a Magyar Helsinki Bizottság karolta fel. – Ez a szervezet is Soros György hálózatához sorolható – jegyezte meg. Hozzátette: minden abba az irányba mutat, hogy a per legkevésbé sem a két bangladesi sorsának rendezéséért kezdődött.
Inkább arról van szó: a migránsbarát nemzetközi erők, élükön a milliárdossal és hálózatával, szét akarják verni az európai jogrendet. Ehhez jogi érvekből eszkábáltak össze sajátos trójai falovat, s annak belsejében a két bangladesi férfi ügyét helyezték el.
– A próbálkozás még annál is veszélyesebb, mint amennyire átlátszó – vélekedett Völner Pál. Ha ugyanis mégis megindulna az itteni jogrendszer szétverése, Európa védtelenné válna, s minden eddiginél erősebb migrációs hullám indulna a kontinens felé.
(Magyar Idők)