Völner Pál államtitkár Baranya Róbertnek adott interjúja 2018. július 26-án jelent meg a Magyar Hírlapban. Leirat.
A kormány nem enyhít a Stop Soros törvényben lefektetett szabályokon akkor sem, ha az Európai Bizottság bíróságra viszi az ügyet – hangsúlyozta lapunknak Völner Pál igazságügyi államtitkár, megjegyezte ugyanakkor, hogy ha az ügy lezárása túlnyúlik a jövő tavaszi európai parlamenti választáson, akár változhat is a brüsszeli hozzáállás.
A kötelezettségszegési eljárás is alátámasztja, mennyire beágyazottak a spekuláns emberei a brüsszeli intézményekben – mondta az államtitkár Sajnos elmondható, hogy bármilyen magyar jogszabály megalkotásánál, ahol Soros György neve felmerül, az Európai Bizottság megvadult bikaként támad nekünk – kommentálta a Magyar Hírlapnak Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára az EB múlt heti döntését, amely szerint a Stop Soros törvény miatt kötelezettségszegési eljárást indítanak hazánk ellen. „Ez is alátámasztja azt a korábbi állításunkat, hogy mekkora létszámban vannak jelen, és mennyire mélyen beágyazottak a milliárdos spekuláns emberei a brüsszeli intézményekben. A mostani eljárás egy újabb politikai nyomásgyakorlás, és bizonyítja azt is, hogy Soros Györgynek a brüsszeli bizottságban is megvannak az emberei.” Amíg a Fidesz–KDNP kormányoz, maradni fog a Stop Soros és az alkotmánymódosítás is, mivel a magyar emberek egyértelműen kinyilvánították a véleményüket: nem akarják, hogy hazánkból is bevándorlóországot csináljanak, pontosan ezért állunk minden jogi és politikai vita elébe – tette hozzá. Völner Pál szerint ha Soros érdekei sérülnek, akkor a spekuláns egyszerűen ezeket az uniós szerveket használja fel ellenünk.
Az államtitkár ennek kapcsán beszédesnek tartja, hogy a most bírósági szakaszba léptetett, 2015-ben hozott magyar menekültügyi szabályozás kapcsán három évbe telt, míg az ügy az Európai Bíróságra került, addig a felsőoktatási törvényről vagy a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságát megteremtő jogszabály esetében ez rapid módon megvalósult.
Ez is jelzi szerinte, hogy élesen elkülönülnek a szakmai és a politikai ügyek a bizottságban.
A múlt héten bejelentett kötelezettségszegési eljárásról elmondta: a bizottság úgynevezett hivatalos felszólítást küldött a magyar kormánynak, amelyet két hónap alatt kell megválaszolniuk. Az államtitkár abban bízik, hogy meg tudják védeni és indokolni a törvényben foglalt szabályokat, de ha ezt nem fogadja el a bizottság, akkor a következő szakaszba lép az eljárás.
Arra a felvetésünkre, hogy az ügy lezárása akár túlnyúlhat a jövő tavaszi európai parlamenti választáson, az államtitkár elmondta: ez valóban bekövetkezhet, és ebben az esetben reménykedhetünk abban, hogy egy új összetételű bizottság másképp viszonyul majd a kérdéshez.
Völner Pál ezzel együtt nyilvánvalóvá tette: a magyar kormány nem enyhít a törvényi szabályozáson akkor sem, ha az ügy esetleg bírósági szakaszba lép. „Hatalmas felelőtlenség lenne részünkről, ha nem vennénk figyelembe a kvótanépszavazás, a nemzeti konzultációk vagy az országgyűlési választás eredményét, amelyek során a választók egyértelműen kifejezték véleményüket az illegális bevándorlásról” – szögezte le Völner Pál. A felsőoktatási törvény és a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságát megteremtő jogszabály kapcsán is jelezte: az ezekről szóló döntés is már az új uniós érában várható, így ezekben az ügyekben is változhat a kép.
(Magyar Hírlap)