Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium államtitkára a kvótareferendummal kapcsolatban adott interjút a Magyar Időknek.

Völner Pál szerint csúnyán elbukott a baloldali feljelentőpolitika

A baloldal összehangolt politikai támadása sem akadályozhatja meg, hogy a magyar választópolgárok véleményt mondhassanak a kötelező betelepítésről – mondta a Magyar Időknek az igazságügyi tárca államtitkára. Völner Pál szerint szeptember 18. és november 6. között kerülhet sor a kvótanépszavazásra. A voksolás tétjéről azt mondta: ez napjaink egyik legfontosabb kérdése.
Ismét nem hozott sikert a baloldal feljelentő politikája, mivel a választási bizottság után a Kúria is alkalmasnak minősítette a kormány kvótanépszavazási kérdését – ezt mondta érdeklődésünkre az igazságszolgáltatás legfelső fórumának minapi döntése után az igazságügyi tárca parlamenti államtitkára. Völner Pál úgy vélekedett: a baloldal megint nyílt politikai támadásba kezdett. Szerinte az ellenzék meg akarja akadályozni, hogy a magyar társadalom véleményt mondhasson napjaink egyik legfontosabb kérdésében. Ezért minden bizonnyal az Alkotmánybíróság (AB) előtt is megtámadják majd a kvótanépszavazás ügyét. Ezt az egyik kisebb pártalakulat már fel is vetette.
– A baloldal magatartásán persze nincs mit csodálkozni. Ez a csoportosulás Magyarország egyik legaktívabb feljelentője idehaza és külföldön is – fogalmazott a politikus.
Völner Pál arról is beszélt, mi következhet a Kúria jóváhagyása után. Hamarosan a parlament dönthet a kvótanépszavazás kitűzéséről, az AB elé ezután kerülhet a kérdés.
– A mostani számítások szerint szeptember 18. és november 6. között fejthetik ki álláspontjukat a szavazópolgárok – mondta az államtitkár. Szerinte a társadalomnak komolyan meg kell fontolnia a referendumban feltett kérdést, hiszen arról kell dönteni: akarják-e a magyarok, hogy az EU a honi törvényhozás beleegyezése nélkül is betelepíthessen külföldieket Magyarország területére.
– A kérdés világos és könnyen lefordítható a hétköznapok nyelvére – vélekedett Völner Pál. A kötelező betelepítés elfogadásával ugyanis különféle táborokat, befogadóhelyeket kellene létesíteni és ezrével kellene átvenni a migránsokat. A kérdés ezek alapján úgy is feltehető: akarja-e, hogy menekülttábor legyen az ön településének határában? Vagy: szeretné-e, hogy ismét vándorúttá váljon az ország? Esetleg: kitenné-e családját a Kölnben, újév éjszakáján megtörtént tömeges inzultusoknak?
– A téma rendkívüli jelentőségű, ezért is érthetetlen, hogy a baloldal miért próbálja hitelteleníteni és megakadályozni a referendumot – jegyezte meg az államtitkár.
A kvótanépszavazás a kormánypárti politikus szerint az Európai Uniónak is fontos jelzés lehet.
– Voksaikkal a választók egyértelműsíthetik, hogy csak a magyar emberek dönthetik el, ki vándorolhat be Magyarországra – mondta Völner Pál. Hozzátette: jelenleg ezt tartalmazza az unió alapító okirata is, Brüsszelben azonban a jog betűjét valamiért nem hajlandók elfogadni.
– A Jean-Claude Juncker vezette Európai Bizottság nem az EU kormánya, a tagállamok pedig nem alárendeltjei a bizottságnak. Ez akkor sem lesz így, ha naponta fenyegetik meg a másként gondolkodó tagországokat az uniós pénzek elvételével – hangsúlyozta az államtitkár. Rögzítette azt is: Magyarországot vétójog illeti meg a bevándorlás kérdésében, és erről hazánk nem hajlandó lemondani. A népszavazással ezt meg is üzenhetik a választók a brüsszeli eurokratáknak.

(Igazságügyi Minisztérium)