Magyarország élni kíván a mesterséges intelligencia adta lehetőségekkel, a technológiai változások nyertese kíván lenni - jelentette ki az innovációs és technológiai miniszter kedden a Debreceni Egyetemen (DE), ahol bemutatta az ország Mesterséges Intelligencia (MI) Stratégiáját.
Újabb pályázati lehetőség nyílik az OkosÓvoda Program keretében - jelentette be Schanda Tamás. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium miniszterhelyettese, parlamenti és stratégiai államtitkára elmondta, hogy a Digitális Jólét Program már eddig is több mint száz intézménynek segített saját honlapjuk kialakításában. 2020-ban további száz óvoda kaphat egységes szolgáltatásként kész arculati elemeket tartalmazó modulokat, hogy így igényeinek megfelelően alakíthassa ki webes felületét.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) a koronavírus okozta nehézségek leküzdésére, enyhítésére hívta életre az Digitális Összefogást, amelynek kiemelt célja a digitális munkarendben tanuló diákok, az otthonról dolgozó munkavállalók és az idősek segítése. Az akció márciusi elindítása óta felajánlott eszközök, szolgáltatások és alkalmazások becsült piaci értéke elérheti a 30 milliárd forintot.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) és a Digitális Jólét Program védnökként csatlakozott az április 3. és 5. között megrendezett „Hack the Crisis – Hungary” kezdeményezéshez. Solymár Károly Balázs, az ITM digitalizációért felelős helyettes államtitkára Digitális Összefogás Innovációs különdíjakat adott át mind a négy versenykategóriában (élet, oktatás, közösségek, vállalkozás). A kiválasztott pályázatokat benyújtó csapatok 800 ezer forintos innovációs megbízásban és jelentős értékű mentorálásban részesülnek
Az internet biztonságos és tudatos használatához nyújt útmutatást a digitális gyermekvédelmi honlap, ahol ajánlások, tananyagok, a tudatosítást segítő kisfilmek és egyéb szakirodalom érhető el - közölte a Digitális Jólét Program (DJP) kedden az MTI-vel.
Sikerrel indult útjára a Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. (CED) és a Digitális Jólét Nonprofit Kft. (DJN Kft.) közös rendezvénysorozata, a Kárpát-medencei Digitális Jólét Szalon. A szalon első állomását február 19-én tartották a kárpátaljai Beregszászon.
A Code Week szemléletformáló kampány célja, hogy minél több diák ismerkedjen meg a programozás alapjaival, vagy meglévő tudását még magasabb szintre emelje. A 2019. október 5. és 20. között hetedik alkalommal megrendezett programban idén először vettek részt a Digitális Jólét Program Pontok. Magyarországon több mint ezer eseményen mutatták be szórakoztató és játékos módon a programozást a hazai iskolák és más szervezetek.
Országos szakmai találkozón gyűltek össze a Digitális Jólét Program Hálózat Mentorai 2019. szeptember 25-én, Szentendrén. A konferencián Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium helyettes államtitkára és Gál András Levente, a Digitális Jólét Program szakmai vezetője beszélt többek közt a digitális írástudás fontosságáról, a Digitális Jólét Program Hálózat jelentőségéről, eddig elért eredményeiről és jövőjéről.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) keretében működő Digitális Jólét Program (DJP) részeként elfogadott Digitális Oktatási Stratégia (DOS) fő célkitűzése, hogy senki ne hagyja el a megfelelő digitális kompetenciák nélkül az oktatás és a képzés rendszerét.