Az ENSZ Közgyűlése három évvel ezelőtt döntött arról, hogy június 27-ét a mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) napjának nyilvánítja. Ezek a vállalkozások a gazdaság világjárvány utáni újraindulásban, a munkahelyek létrehozásában és a megélhetés javításában kulcsfontosságú szerepet kapnak.

Boros Anita, az Innovációs és Technológiai Minisztérium építésgazdaságért, infrastrukturális környezetért és fenntarthatóságért felelős államtitkára felhívta a figyelmet arra, hogy ezek a vállalkozások, amelyek általában kevesebb, mint 250 főt foglalkoztatnak, a világ legtöbb gazdaságának, így Magyarország nemzetgazdaságának is a gerincét képezik.

Ezek a cégek minden eddiginél nagyobb mértékben függnek a támogató üzleti környezettől, ideértve a finanszírozáshoz, az információkhoz és a piacokhoz való hozzáférés támogatását is. Ezért a kormány kiemelten kezeli a kkv szektor támogatását is, többféle módon segíti a vállalkozások hatékonyságának növelését, a munkahelyek megtartását és új munkahelyek teremtését.

A kormány célja továbbá, hogy a vállalkozások egyre szélesebb körben építsék be üzleti folyamataikba és marketingkommunikációjukba a fenntarthatóságot és környezettudatosságot célzó elemeket – tette hozzá az államtitkár.

A világnapot kinyilvánító ENSZ dokumentum  megerősíti az Agenda 2030-ban szereplő fenntartható fejlődési célokat, amelyek megvalósításában nagy szerepe lehet a magánszektor különféle vállalkozásainak, a mikrovállalkozásoktól kezdve a szövetkezeteken át a multinacionális vállalatokig. Mind a nemzetközi, mind a regionális és a nemzeti piacokon is összpontosítani kell a kkv szektorra, hiszen az ilyen típusú vállalkozások felelősek a jelentős foglalkoztatási és jövedelemszerzési lehetőségekért az egész világon, valamint a szegénység enyhítésének és fejlődésének egyik fő mozgatórugói.

(ITM Kommunikáció)