Az építésgazdaság általános fejlesztését, az építőanyagok hazai gyártását és a hazai építőipari alapanyag-kitermelés támogatását célzó középtávú stratégia kapcsán folytatott érdekképviseleti egyeztetést az Innovációs és Technológiai Minisztérium Építésgazdaságért, Infrastrukturális Környezetért és Fenntarthatóságért Felelős Államtitkársága.

Az Építőipari Érdekképviseleti Fórum első ülésén a Nemzeti Fenntartható Építésgazdasági Stratégia 2020-2025 kapcsán az építésgazdaság általános fejlesztését, az építőanyagok hazai gyártását és a hazai építőipari alapanyag-kitermelés támogatását célzó középtávú stratégia egyes kérdéseit vitatták meg.

A magyar kormány az építőipart kiemelt ágazatként kezeli, ennek nyomán öt stratégiai beavatkozási terület került meghatározásra. Kiemelt célja, hogy Magyarországon legyen a legkönnyebb az építkezés, ennek elérése érdekében megkezdődik az építésügyi szabályozási és intézményrendszer racionalizálása a Stratégia keretein belül. Stratégiai cél az építésügyi folyamat minőségi átalakítása és a hazai építőipar termelékenységének tartós növelése, valamint a hazai építőipari tudás- és technológiabázis alapjainak megteremtése. További fontos lépés, hogy hazai alapanyagból, hazai vállalkozásokkal erősítsük a fenntartható, magyar építőipart, ehhez kapcsolódóan a Stratégia részeként meghatározott beavatkozási terület az építési alapanyag-ipar reformja.

Az itt megfogalmazott célrendszer kapcsán a szaktárca egy olyan kérdőív tervezetet osztott meg az egyeztetés résztvevőivel, amely az építő alapanyag-ipari problémákat és a különböző fejlesztési lehetőségeket kívánja felmérni. A kérdőívet a szaktárca az érdekképviseleti résztvevőkkel közösen véglegesíti, majd a kitöltött kérdőívek adatait és válaszait értékeli nyár végéig.

A megfogalmazott célkitűzések elérése érdekében az Innovációs és Technológiai Minisztérium Építésgazdaságért, Infrastrukturális Környezetért és Fenntarthatóságért Felelős Államtitkársága havonta összehívja az Építőipari Érdekképviseleti Fórumot, továbbá a most megkezdett érdekképviseleti egyeztetéseket hamarosan iparági egyeztetések is követik, ahol az építőipari vállalkozásokkal is tárgyalni fog a szaktárca.

Az Építőipari Érdekképviseleti Fórumon részt vett az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége elnöke, az Épületszigetelők, Tetőfedők és Bádogosok Magyarországi Szövetsége ügyvezetője, az Épületszigetelők, Tetőfedők és Bádogosok Magyarországi Szövetsége elnöke, az Ingatlanfejlesztő Kerekasztal alelnöke, az Ingatlanfejlesztő Kerekasztal alelnöke, az Ingatlanfejlesztő Kerekasztal titkára, a Magyar Bányászati Szövetség alelnöke, a Magyar Bányászati Szövetség ügyvezető főtitkára, a Magyar Cement-, Beton- és Mészipari Szövetség elnökségi titkára, a Magyar Építész Kamara elnöke, a Magyar Építész Kamara főtitkára, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara irodavezetője, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara  igazgatója, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara főtitkára, a Magyar Mérnöki Kamara elnöke, a Magyar Mérnöki Kamara főtitkára, a Magyar Projektmenedzsment Szövetség elnöke, a Magyar Projektmenedzsment Szövetség munkatársa, a Magyar Nemzeti Bank igazgatója, a Magyar Nemzeti Bank vezető elemzője, a Teljesítésigazolási Szakértői Szerv vezetője, a Magyar Építőanyag és Építési Termék Szövetség elnöke, a Magyar Építőanyag és Építési Termék Szövetség alelnöke, az ÉMI Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs NKft. innovációs igazgatója, az ÉMI Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs NKft. építéságazati tudásközpont vezetője, a Lechner Nonprofit Kft. igazgatói tanácsadója, a Lechner Nonprofit Kft. főosztályvezetője, a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület alelnöke és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara jogi igazgatója.

(ITM Kommunikáció)