A hulladékgazdálkodási szakterület megbízásából és koordinálásával készítette el a Miskolci Egyetem a „Gyűjtött települési hulladék összetételének reprezentatív vizsgálata” című tanulmányt.
A hulladékgazdálkodás közép- és hosszú távú stratégiai céljainak meghatározásához, a hulladékkezelési létesítmény típusok és kapacitások megtervezéséhez elengedhetetlenül szükséges tudni, hogy a vegyesen gyűjtött települési hulladéknak milyen a pontos összetétele (a hulladék fajtája, a hulladékfajták megoszlása, a hulladék jellege, az anyagában hasznosítható, hasznosíthatatlan, égethető, égethetetlen összetevők mennyisége).
A települési hulladék összetételének vizsgálatára vonatkozóan 2006-2007-ben készült utoljára országos kampány, amelynek eredményei alapján készült el a vonatkozó szabvány.
Az elmúlt években a gyűjtött települési hulladék összetétele a fogyasztói szokások, és a gyűjtési rendszerek átalakulásával változáson ment át. Ezt erősítette az új hulladékgazdálkodási szabályozás bevezetése is.
A 2017 téli és a 2018 tavaszi időszakban a vonatkozó szabványoknak megfelelően az ország teljes területén – reprezentatív mintavétellel – megtörtént a vegyesen gyűjtött települési hulladék részletes elemzése.
A mérési metodika bemutatása és a mérési eredmények összefoglalása itt érhető el.
(ITM Kommunikáció)