A kormány 1,8 milliárd forinttal támogatta a GlaxoSmithKline (GSK) gyógyszergyár 18 milliárd forintos gödöllői fejlesztését - mondta kedden Gödöllőn a külgazdasági és külügyminiszter.

Szijjártó Péter a GSK gyógyszergyártó vállalat új oltóanyaggyártó-üzemének megnyitóján arról beszélt, hogy mindig megtiszteltetés Magyarország számára, ha egy-egy szakterület globális éllovasai szavaznak bizalmat a magyar beruházási környezetnek és a magyar munkavállalók szakértelmének. Hozzátette, hogy a GSK a világ hatodik legnagyobb gyógyszeripari vállalata; a cég gödöllői fejlesztésével 104, magas hozzáadott értéket képviselő munkahely jött létre. A diftéria és a tetanusz elleni oltóanyag összetevőit fogja a vállalat előállítani az új gyártóegységében, hozzájárulva sok csecsemő és kisgyermek egészségének megvédéséhez - fűzte hozzá a miniszter.

A külgazdasági és külügyminiszter emlékeztetett arra, hogy a gyógyszeripari vállalat 2014 óta stratégiai partnere a magyar kormánynak, ami hozzájárulhatott ahhoz, hogy az ország a világvállalat gyártóegységein belüli fejlesztésekért folyó versenyben jól szerepelt. Hozzátette, hogy a cég 36 országban 87 gyártóhellyel rendelkezik, ami azt jelenti, hogy legalább még 35 ország versenyben volt ezért a fejlesztésért. Christopher Hunley, a GSK Biologicals Kft. ügyvezető igazgatója az átadott fejlesztést mérföldkőnek nevezte, amely megerősíti a gödöllői gyár stratégiai szerepét a GSK hálózatán belül.

Hozzátette, hogy a gödöllői gyártóegységben is világszínvonalon, a legmagasabb nemzetközi sztenderdek alapján folyik a gyártás, a kapacitásbővítés hátterében a kiemelkedő hozzáadottérték-arány áll. A GSK a jövőben minden Diphtheria Toxoid és Tetanus Toxoid terméket egy helyen, Gödöllőn tud majd előállítani, ezzel leegyszerűsíti és hatékonyabbá teszi a vakcinagyártási folyamatokat - fűzte hozzá az ügyvezető igazgató.

Iain Lindsay, az Egyesült Királyság Magyarországra akkreditált nagykövete elmondta, hogy a GSK, mint az egyik legnagyobb magyarországi brit befektető folyamatosan azon is dolgozik, hogy a lakosság minél szélesebb köre számára biztosítson hozzáférést az innovatív terápiákhoz és védőoltásokhoz, elősegítve ezzel egyre több ember, elsősorban a csecsemők és a kisgyermekek egészségének megőrzését.

(MTI)