Allan Rasmussen, a Coloplast szenior alelnöke, közel másfél évtizedes munkájának elismeréseként a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést vehette át Koppenhágában.

Allan Rasmussen, a Coloplast szenior alelnöke, a közel másfél évtizedes munkájának elismeréseként 2014. október 27-én vette át a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést Hellebrandt László nagykövettől. Az alelnök 2001 és 2004 között a cég magyarországi beruházásainak koordinátora volt. Ma már globális vezetőként is aktívan részt vesz a gyáregységek fejlesztésében. Az átadó ünnepségen jelen volt a dán gyáróriás teljes dániai és magyarországi vezérkara.

A gyógyászati segédeszközöket gyártó cég 2000-ben döntött Magyarország mellett, mely döntés értelmében 2001-ben létrehozták a Coloplast Hungary Kft-t. Az első gyár Tatabányán 2002-ben kezdte meg a termelést. Ezt követte Nyírbátor 2007-ben, melynek köszönhetően a közel 8000 fős teljes munkaerő-állományból a cég Magyarországon jelenleg 2200 főt foglalkoztat.

2013 szeptemberében Orbán Viktor miniszterelnök és Allan Rasmussen alelnök közös sajtótájékoztatón jelentette be az Országházban a dán vállalat nyírbátori gyárának bővítését. A Coloplast szenior alelnöke az elmúlt 12 év pozitív tapasztalatával, a jól képzett munkaerőhöz való hozzáféréssel és a legfontosabb európai piacaik jó elérhetőségével magyarázta az újabb magyarországi bővítést. A 21 milliárd forint értékű beruházás 700 új munkahelyet hoz majd létre, így közel 3000-re növeli a cég magyarországi alkalmazottak számát. A Coloplast világszerte eladott termékeinek 65 százaléka Magyarországon készül, amit az előreláthatólag 2015-ben átadásra kerülő gyár tovább fogj növelni.

2014. március 27-én Szijjártó Péter külügyminiszter, a Miniszterelnökség akkori külügyi és külgazdaságért felelős államtitkára, „Az év legtöbb munkahelyet teremtő vállalata” díjjal tüntette ki a vállalatot az Év Befektetője gálán. A vállalat képviseletében a díjat Allan Rasmussen alelnök vette át.

A Coloplast 1957-ben alakult Dániában. Tevékenységét sztómaterápiás eszközök gyártásával kezdte, majd később kiterjesztette a termékpalettáját kötszerekkel és inkontinencia eszközökkel. Tatabányán először sztómaterápiás eszközök bizonyos típusait, illetve vizeletkondomokat készítettek. A fogyasztói igények növekedésével azonban egyre nagyobb mennyiség gyártására volt szükség, ami további fejlődést, a gyár bővítését, eredményezte. 2003 októberében átadták a második csarnokot, ahol már az úgynevezett „tisztatéri termelésre”, azaz sztómazsákok, modern kötszerek és katéterek gyártására rendezkedtek be. 2004 őszére elkészült Tatabányán a harmadik gyárcsarnok, amelynek egyik fő feladata a termékekhez használt speciális ragasztóanyag előállítása.

(Külgazdasági és Külügyminisztérium)