Az Evosoft Hungary Kft. összesen 5,2 milliárd forint értékben két beruházást hajt végre a jövőben, amellyel együttesen 125 új munkahelyet hoz létre magasan képzett informatikai szakembereknek - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
Kiemelte: a világgazdaságban azok az államok lesznek sikeresek, versenyképesek, amelyek a lehető leggyorsabban átállnak a digitális korszakra. Ennek elősegítésére a magyar kormány számos intézkedést tett, amelyek hatására az EU-ban Magyarországon a legalacsonyabb a társasági adó, és az egyik az egyik legalacsonyabb az szja.
Az Evosoft Hungary Kft. az ország vezető szoftverfejlesztő vállalata, amely a német Siemens vállalat tulajdonában van. Az Evosoft két beruházásából az egyik K+F+I fejlesztés, 4,5 milliárd forint összegben, ez a projekt Budapesten és Miskolcon valósul meg és 75 új munkahelyet hoz létre. A másik munkahely-teremtő beruházást Miskolcon és Szegeden hajtják végre, ez 700 millió forintba kerül és 50 új munkahelyet teremt.
A külgazdasági és külügyminiszter elmondta: az Evosoft a két beruházáshoz 1,4 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást kap a magyar államtól.
A miniszter felidézte, hogy az IBM egyik legutóbbi felmérése szerint Magyarország a világ államai között a hetedik legnépszerűbb befektetési terület, a Német-Magyar Kereskedelmi Kamara egyik legutóbbi összegzése szerint pedig a Magyarországon működő német cégek több mint 80 százaléka újra itt fektetne be.
Szijjártó Péter szerint ezzel a beruházással tovább erősödik a Magyarország és Németország közötti befektetői és kereskedelmi kapcsolat, a Németországba irányuló magyar export idén már meghaladta a 20 milliárd eurót.
Szijjártó Péter arról is szólt, hogy újabb rekordokat érhet el a magyar külkereskedelem, a tavalyi rekordév után ebben az évben is várhatóan 100 milliárd eurót, vagy afölötti összeget ér majd el a magyar kivitel nagysága.
Petényi István, az Evosoft Hungary Kft. operatív igazgatója elmondta: a cég a Siemens részére a legfejlettebb szoftvermegoldásokat nyújtja, mintegy 1600 nagyon képzett informatikai szakembert foglalkoztat. A vállalat a legutóbbi, 2017. október 1-től 2018. szeptember végéig tartó pénzügyi évében 25 milliárd forint árbevételt ért el, adózás utáni nyeresége 2 milliárd forint volt.
(MTI)