Magyarország erején felül vállal részt az Európát sújtó bevándorlás megállításában és kezelésében. Európa számos más országával szemben kezdettől betartja az EU szabályait, megvédi Európa schengeni határait, megállítja, regisztrálja és elválasztja a háborús menekülteket a gazdasági bevándorlóktól.

A hivatalos határátlépők kezdettől nyitottak, aki menedékkérelemért jön, azt eddig is megtehette és ezután is megteheti.  A menedékkérők száma tavaly meghaladta a 177 ezret, idén a 23 ezret. A menedékkérők ellátására havi 140 ezer forintot kell költenie az államnak, ami azt jelenti, hogy egy magyar munkavállalót illető nettó minimálbér közel kétszeresét kell egy menedékkérőre fordítani, emellett a magyar kormány önerejéből gondoskodik a bevándorlók által hátrahagyott kiskorúak ellátásáról és intézményi elhelyezéséről, amelyhez Brüsszel egy fillérrel sem járult hozzá. Magyarország tehát aktívan és gazdasági erején felül vállal részt a menedékérők ellátásában, és akkor még az EU schengeni határainak védelmének költségeiről nem is beszéltünk.

A magyar kormány ezeket a költségeket ugyanakkor vállalja, ha ez az ára a magyar és az európai emberek biztonságának, azt azonban a  leghatározottabban elutasítjuk, hogy pénzbüntetéssel fenyegetik azokat az országokat, amelyek elutasítják a  kényszerbetelepítést.  Brüsszel terve a bevándorlók kényszerbetelepítéséről és a pénzbüntetésről elfogadhatatlan és ellentétes az EU jogszabályaival és alapszerződésével is. A brüsszeli politikusok egyszerűen elveszítették a kapcsolatot a valósággal és a választóikkal, annyi pénzt kérnek egy migránsért, amennyiért egy magyar ember 40 évet dolgozik. Egy bevándorlóért Brüsszel 78 millió forintot számolna fel, miközben egy magyar állampolgárra 1 millió forintot fordít. Ilyen nagyságrendű büntetésekkel Brüsszel elvinné pl. a közszféra béremelési programjait, az otthonteremtési programot, a családi adókedvezményt. Ez azonban csak a kezdet lenne, hiszen a brüsszeli tervekben egy állandó elosztási mechanizmusról van szó, a betelepítésre váró bevándorlók számát előre senki nem tudja megmondani, a bevándorlás végét nem látni, Afrika felől naponta újabb ezrek érkeznek.

(Kormányzati Tájékoztatási Központ)