Augusztus 19. és 23. között rendeztek szemináriumot Budapesten magyar és izraeli fiatalok részvételével, hogy a zsidó-keresztény-roma párbeszéd és megbékélés előmozdításának lehetőségeiről egyeztessenek. A magyar és izraeli ifjúsági szervezetek által megvalósított programok része volt egy emléktúra a lengyelországi Auschwitz-Birkenau Múzeumban, közös részvétel Budapesten az augusztus 20-i ünnepségeken és egy műhelykonferencia.

A rendezvény budapesti megnyitóján Azbej Tristan, a Miniszterelnökség üldözött keresztények megsegítéséért felelős helyettes államtitkára üdvözölte a résztvevőket, és beszámolt a magyar intézkedésekről, amelyeket a kormány a vallási intolerancia gyakori formáival szemben, a keresztényüldözés és az antiszemitizmus ellen hozott. Amint arra rámutatott, napjainkban a zsidók és keresztények hasonló fenyegetésekkel néznek szembe. Ilyenek a szélsőséges iszlamizmus általi üldöztetés és véres támadások, a zsidó-keresztény értékek pedig a szélsőséges liberalizmus célkeresztjébe kerültek.

Történeti visszatekintést adva elmondta, hogy Magyarország történelme jelentős részében Európa többi országa előtt járt a vallásszabadság biztosításában, aminek következménye és egyik legszebb bizonyítéka a magyar zsidóság hazafias elkötelezettsége volt például a 1848-49-es szabadságharc vagy akár az első világháború idején.

Napjainkban Magyarország egyszerre az antiszemitizmus és a keresztényüldözés elleni küzdelem zászlóvivője. Miközben az antiszemitizmus ellen meghirdetett zéró tolerancia politikájának köszönhetően hazánk a zsidó emberek számára az egyik legbiztonságosabb országgá vált, addig úttörő programmal segíti a kormány Közel-Kelet és Afrika üldözött keresztény közösségeit.

A program az Izraeli Fiatal Konzervatívok, valamint a Magyar Önkéntes Liga, az Oltalmazó, Segítő, Támogató Egyesület, a Külvárosi Zsidó Vallási és Kulturális Egyesület, a FONS Nemzetközi Ökumenikus Vallási Egyesület és az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség társszervezésében valósult meg.

(Miniszterelnökség)