Jelnyelven tehetik fel kérdésjavaslataikat a siketek és nagyothallók az internetről szóló nemzeti konzultációban csütörtöktől március 26-áig - jelentette be a folyamat előkészítéséért és lebonyolításáért felelős miniszterelnöki biztos budapesti sajtótájékoztatóján.

Az InternetKon vezetője újságírók előtt bemutatta a www.internetkon.hu oldal gyengénlátók számára akadálymentesített változatát is, és arról beszélt, a kormány mindenkinek, így a fogyatékossággal élők számára is biztosítani akarja a részvételt már a konzultáció előkészítésében, tehát a majdani kérdőíven szereplő kérdések megfogalmazásában is.

A miniszterelnöki biztos emlékeztetett arra, hogy a február 3-án útjára indult, mára már mindannyiunk számára ismert internetről szóló nemzeti konzultáció során a magyar polgárok olyan konkrét kérdésekre tehetnek javaslatot az internetkon.hu honlapon, amelyekről érdemesnek vélik majd megkérdezni minden 14 évnél idősebb magyar ember véleményét a konzultáció második szakaszában, 2015 májusától júliusig.

Tájékoztatása szerint a www.internetkon.hu elindítása óta 37 ezer egyedi látogatója volt az oldalnak, a látogatók több mint 20%-a mobil eszközről csatlakozott, továbbá több mint 3200 kérdést, javaslatot fogalmaztak már meg eddig a polgárok. Jelezte, bár a honlap indulásakor a kérdés-javaslatok részben „trollkodások” voltak, azóta hétszáznál több kérdést tettek fel azok, akik valóban élni kívántak a konzultációra szóló kérdésjavaslat lehetőségével.

Kép letöltéseFotó: Botár Gergely/Miniszterelnökség

Kósa Ádám, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének elnöke elmondta, hogy az InternetKon kereste meg a szövetséget azzal, hogyan tudná az InternetKon a legjobban elérni a fogyatékossággal élő honfitársakat.

Örültünk a megkeresésnek, melynek célja az volt, hogy a siketek és nagyothallók is el tudják mondani véleményüket a konzultáció során. Az InternetKon az első a világon, amely nemcsak információt ad át, hanem várja a véleményeket, javaslatokat jelnyelven is.

Büszkén jelentem be, hogy Kósa Ádám kollégámmal, aki most nem EP-képviselőként, hanem a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének elnökeként tart velünk, ma útjára indítjuk azt a felhívásunkat, melyben arra kérjük a jelnyelv-használókat – minden érintettet –, hogy kapcsolódjon be az internetről szóló nemzeti konzultációba – nyilatkozta a miniszterelnöki biztos.

Deutsch Tamás, az egyedülálló kezdeményezés részleteit kifejtve elmondta, hogy a siket és nagyothallók anyanyelvükön, jelnyelven tudják eljuttatni kérdésjavaslataikat az internetkon.hu honlapra, miután feltöltik azt egy videómegosztó oldalra. Majd hozzátette, a jelnyelven beérkezett kérdés-javaslatokat a SINOSZ munkatársai fogják írásba foglalni, melyeket a többi beérkezett kérdéssel együtt, március 27-én nyilvánosságra hoznak.

Az InternetKon vezetője kiemelte, kéri, és várja a jelnyelv-használók véleményét a magyar internet jövőjéről.

(MTI/InternetKon)