A szociális és karitász tevékenység célja, hogy segítséget nyújtson egyéneknek, csoportoknak vagy közösségeknek a társadalomban való funkcionálásuk problémáinak rendezéséhez - emelte ki előadásában Dr. Latorcai Csaba, a Miniszterelnökség kiemelt társadalmi ügyekért felelős helyettes államtitkára, a Márton Áron püspök tiszteletére szervezett,

„Béke gondolata Ábrahám örököseinél” elnevezésű konferencián a szegedi Gál Ferenc Hittudományi Főiskolán. A társadalom változása napjainkban jelentősen felgyorsult, egyre több új kihívás jelenik meg az egyének és a közösségek mindennapjaiban. A karitász tevékenysége különböző szakterületekre bontható, mint kórházi betegápolás, családgondozás, munkanélküliek és hajléktalanok segítése, szenvedélybetegek gondozása, fogyatékkal élők gondozása, valamint kisebbségi csoportokkal kapcsolatos tevékenységek. A szociális feladatok szervezeti kereteinek és anyagi feltételeinek a biztosítása a Magyar Kormány felelősségi körébe tartozik, amelyhez az egyházak karitatív tevékenységükkel jelentős mértékben hozzájárulnak. Ezzel munkával az egyházak elengedhetetlen szerepet töltenek be a szociális szférában, elősegítve a Kormányzat azon szándékát, hogy segítséget nyújtson az elesett, nehéz helyzetben lévő emberek részére a gondjaikban.

A Kormány nyitott a magyarországi karitász szélesebb körű elterjesztésében, aminek érdekében személyi szinten átjárhatóságot kell biztosítani a karitatív tevékenységet végzők számára a szociális szférában. Ennek megerősítéséhez a Kormány szorgalmazza a karitatív tevékenységgel kapcsolatos jogszabályok harmonizálását a szociális szféra foglalkoztatási előírásaival – mondta a helyettes államtitkár.

(Miniszterelnökség)