Joggal tekinthetünk a fogyatékkal élő embertársainkra bajnokként – mondta Dr. Latorcai Csaba, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára hétfőn egy szolnoki rendezvényen.
A Jász-Nagykun-Szolnok megyei Család, Esély-teremtési és Önkéntes Ház szervezésében „Tolerancia Nap - Együtt egymásról” c. rendezvényt tartottak hétfőn Szolnokon.
Toleranciával összefüggő, gondolatébresztő kisfilmek megtekintését követően pódiumbeszélgetés indult, amelyen a meghívott szakemberek fejtették ki álláspontjukat az adott témában.
A pódiumbeszélgetésen többek között részt vett dr. Latorcai Csaba, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára, valamint dr. Kállai Mária megyei kormánymegbízott.
Latorcai Csaba a beszélgetések során kifejtette, hogy akkor cselekszünk jól, ha együttérzéssel fordulunk nehézsorsú, szenvedő embertársaink felé. Hiszen magunk is át kell, éljünk különféle nehézségeket életünk során, amelyek terhét könnyebb hordozni, ha másokkal is meg tudjuk osztani.
Meglátása szerint az állam eleget tesz azoknak a kívánalmaknak, amelyeket a bármely okból adódóan hátrányos helyzetbe került emberek helyzetének orvoslása megkíván. Az esélyegyenlőségi törvény kellőképpen részletesen megfogalmazza, hogy mit kell érteni hátrányos megkülönböztetés alatt. A jogalkotó különböző jogszabályokban megfogalmazottan széleskörű lehetőséget biztosít az egyenlő bánásmód követelményének megsértése miatti fellépésre.
Dr. Latorcai Csaba hangsúlyozta, hogy a kormány az egyenlő bánásmódot, az esélyegyenlőség megteremtését kiemelkedően fontosnak tartja, és a tolerancia fontosságát a személyes és a munkakapcsolatokban is előnyben részesíti. Kifejtette, a kormány a maga eszközrendszerével erősíteni kívánja a társadalmon belüli toleranciát, s az azon túlmutató együttérzést és szolidáritást.
Elismeréssel szoktunk felnézni az egy-egy sportágban kiemelkedő teljesítményt nyújtó bajnokokra, mert a legtöbbünknél jóval nagyobb fizikai igénybevételt vállalva, sok száz és sok ezer órányi edzésnek köszönhetően jutnak fel a dobogó legfelső fokára. Gondoljunk bele, hogy a legtöbb fogyatékkal élő embertársunk, mennyivel több fáradtsággal és napi küzdelemmel éli az életét, mint az átlagemberek. Tekintsünk hát a fogyatékkal élő embertársainkra bajnokként – emelte ki a helyettes államtitkár.
(Miniszterelnökség)