Államháztartásért Felelős Államtitkárság

Banai Péter Benő

államháztartásért felelős államtitkár

Találatok száma: 10

Beszédek, publikációk, interjúk

Megmaradhat a dinamikus növekedés 2018-ban is

Pénzügyminisztérium, Államháztartásért Felelős Államtitkárság, 2017. december 29. 14:29

A beruházások felpörgését, bővülő fogyasztást és kedvező exportpiaci lehetőségeket lát 2018-ra a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), ezért tartja jövőre is a 4 százalékot meghaladó növekedési előrejelzését – mondta a Magyar Időknek adott interjújában Banai Péter Benő. A tárca államháztartásért felelős államtitkára szerint a mostani kedvező gazdasági feltételek felelősséget is jelentenek a mindenkori kormányzatnak, így továbbra is kiemelt figyelmet kell szánni a hiány kordában tartására és az államadósság további csökkentésére.

Tartható a jövő évi költségvetés

Pénzügyminisztérium, Államháztartásért Felelős Államtitkárság, 2017. szeptember 25. 8:58

A második negyedéves GDP-növekedés elmaradt ugyan a korábbiaktól, az alapvető fundamentumokkal azonban nincs probléma, ezért a kormány nem tervezi a jövő évi prognózis módosítását, és továbbra is 4 százalék feletti gazdasági bővüléssel, 3 százalékos inflációval és 2,4 százalékos GDP-arányos hiánnyal számol mérséklődő államadósság-ráta mellett – mondta a Világgazdaságnak Banai Péter Benő. A Nemzetgazdasági Minisztérium államháztartásért felelős államtitkára szerint a 3 százalékos emelésen kívül valószínűleg prémiumot is kaphatnak a nyugdíjasok.

Kitart a lendület

Pénzügyminisztérium, Államháztartásért Felelős Államtitkárság, 2017. június 1. 10:57

Bár 2018 választási év lesz, nem készült választási költségvetés. A jövő esztendei büdzsé – az ideihez hasonlóan – az államháztartási hiánycélt a GDP 2,4 százalékában határozza meg. Ez jóval alatta marad a 3 százalékos uniós kritériumnak, valamint választási évet tekintve a szocialista kormányzás idején tapasztalt 9 százalék feletti deficitnek – jelentette ki lapunknak adott interjújában a Nemzetgazdasági Minisztérium államháztartásért felelős államtitkára.

Teljesíthető a növekedési előrejelzés

Pénzügyminisztérium, Államháztartásért Felelős Államtitkárság, 2017. május 5. 11:16

Negyvenmilliárd forint jut arra, hogy minél több közmunkást átvezessenek a nyílt munkaerőpiacra – mondta Banai Péter Benő
Kétmilliárd forintot hagy a kisvállalkozásoknál a kisvállalati adó csökkentése – mondta a lapunknak adott interjúban Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államháztartásért felelős államtitkára, akivel a jövő évi költségvetésről és a tárca feladatairól beszélgettünk.

A piaci befektetők megbíznak a magyar gazdaságpolitikában

Pénzügyminisztérium, Államháztartásért Felelős Államtitkárság, 2017. március 24. 8:48

Természetes jelenség, hogy az államháztartásban éven belül jelentős eltérések vannak a havi bevételek és kiadások között, ezért az év egészét érdemes nézni, a ­hiánycél pedig reális és teljesíthető – mondta a Magyar Időknek a Nemzetgazdasági Minisztérium államháztartásért felelős államtitkára. Banai Péter Benő a héten először negatívba fordult állampapírhozamokról elmondta: nem számít arra, hogy a hosszabb futamidejű termékeknél is ennyire alacsony értékek alakuljanak ki.

Növekedés és költségvetés II.

Pénzügyminisztérium, Államháztartásért Felelős Államtitkárság, 2017. március 22. 10:28

A nemzetgazdasági tárca és a jegybank néhány ponton másként értékeli a 2016-os év költségvetési folyamatait. A Világgazdaság hasábjain előzőleg arról írtunk, hogy a növekedést serkentő intézkedéseket nem lehet a költségvetési stabilitás és az államadósság-csökkentés rovására megvalósítani, ez ugyanis a költségvetési politika utóbbi években kivívott hitelességét veszélyeztetné. A továbbiakban a hiány tervezésének és a költségvetés végrehajtásának természetéről és felelősségéről, valamint az előttünk álló legfontosabb feladatokról lesz szó.

Növekedés és költségvetés I.

Pénzügyminisztérium, Államháztartásért Felelős Államtitkárság, 2017. március 21. 15:26

„Az elmúlt évek gazdaságpolitikai eredményeinek kulcstényezője volt a monetáris és a költségvetési politika közötti konstruktív összhang.” Ezzel a mondattal kezdődik a magyar jegybank vezetőinek e lap hasábjain megjelent cikke (március 14.).

Nincs napirenden a nullás büdzsé

Pénzügyminisztérium, Államháztartásért Felelős Államtitkárság, 2017. január 10. 10:01

Korán elkészül a 2018-as központi költségvetés is – hívta fel a figyelmet Banai Péter Benő államháztartási államtitkár.
Növekedési hátránnyal is járna, ha úgynevezett nullás költségvetése, vagyis államháztartási hiány nélküli büdzséje lenne Magyarországnak. Ez a törekvés 2020-ig nem is lesz napirenden – mondta lapunknak Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium államháztartásért felelős államtitkára, aki cáfolta, hogy tavaly év végén pénzszórásba kezdett volna a kormány.

Kezdetektől az állam szolgálatában

Pénzügyminisztérium, Államháztartásért Felelős Államtitkárság, 2016. december 31. 9:54

Új nemzedék. Banai Péter Benő mindig a legjobb tudása szerint dolgozott, függetlenül attól, hogy milyen kormány volt hatalmon.
Mindig az alapos és tisztességes munkában hitt. Ezt a felfogást kapta gyerekként otthon, és ebben a hitvallásban éli mindennapjait Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium államháztartásért felelős államtitkára. Szűken mért szabadidejében igyekszik minél több időt a családjával, barátaival tölteni, de azért próbál időt szakítani a sportra is.

A gazdaságélénkítés középpontjába a munkaerőpiac fejlesztése kerül

Pénzügyminisztérium, Államháztartásért Felelős Államtitkárság, 2016. szeptember 13. 9:00

A kormány határozott célja a tartósan három százalék feletti növekedés elérése, vélekedett Banai Péter Benő államtitkár.
Azt kívánjuk elérni, hogy az elkövetkező években tartósan három százalék fölött bővüljön a hazai gazdaság. Ennek érdekében a nemzetgazdasági tárca az őszre egy gazdaságélénkítő tervet dolgoz ki – jelentette ki a Magyar Hírlapnak adott interjúban Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium államháztartásért felelős államtitkára, aki részletezte azt is: az összetett intézkedéssorozaton belül jelentős hangsúlyt kívánunk helyezni például a munkaerőpiaci lépésekre: ilyenek az egyre több területen, ágazatban meglévő szakképzett munkaerőhiány oldása, illetve a foglalkoztatás további növelése.