A Gazdagmami Kft. nyerte a zsűri fődíját a „Díj az Európai Vállalkozások Ösztönzéséért” nemzetközi döntőjében. A Nápolyban megrendezett eredményhirdetésen a magyar cég pályázata átütő sikert aratott, amellyel kiérdemelte a zsűri fődíját, egyben a „Vállalkozói kedv ösztönzése” kategóriában is győztes lett. A Díj nyolcéves történetében először fordult elő, hogy magyar céget választottak a legjobbnak.

Az Európai Bizottság szervezésében a Díj 2006 óta jutalmazza a kimagasló teljesítményt nyújtó vállalkozásokat, egyben népszerűsíti a vállalkozói tevékenységet, bemutatja a legjobb gyakorlatokat.

Az idei évben 31 ország 58 pályázója közül 22 jelölt jutott a nemzetközi döntőbe, ahol a Gazdagmami Kft. mellett a Design Terminal NKK is hazánkat képviselhette. A díjátadóra az Európai Unió KKV követeinek találkozója keretében került sor, így a magyar KKV követ, Dr. Lenner Áron Márk belgazdaságért felelős helyettes államtitkár is a helyszínen üdvözölhette a hazai sikert.

A Gazdagmami Kft. 2008 óta segíti a kisgyermekes anyukákat a vállalkozói ismeretek elsajátításában és a vállalkozásindításban. Ingyenes előadásokkal, kapcsolatépítő estekkel, információs anyagokkal és az évente kiírt „Év Anyavállalata” díjjal segít a kisgyermekes édesanyáknak bemutatni a vállalkozásaikat, példaképeket állítani és más édesanyákat inspirálni a vállalkozásindításra.

Mindemellett otthonról, kisgyermek mellől követhető online tanfolyamokat szerveznek, ahol az anyukák megtalálhatják a megfelelő vállalkozási ötletet és üzleti modellt, valamint elsajátíthatják a piackutatási, online marketing ismereteket. Tavaly az Üzletanyu Születik című országos turnéjukon 64 vidéki és határon túli településen több mint 5000 résztvevő számára tartottak előadásokat, míg tréningjeiken, konferenciáikon évente átlagosan 2000 anyát képeznek.

A Kormány számára kiemelten fontos, hogy a nők foglalkoztathatósága a gyermeknevelés mellett is fenntartható legyen, ezért továbbra is cél a 2012-ben megkezdett, a nők munkaerő-piaci helyzetét javító intézkedések továbbfejlesztése, az önfoglalkoztatási képesség és hajlandóság támogatása.

Ehhez kapcsolódóan elsődleges célkitűzés a megfelelő infrastrukturális háttér megteremtése, a vállalkozói készségek és kompetenciák fejlesztése, a gyakorlati tapasztalatszerzés és -csere lehetőségének biztosítása, valamint a női vállalkozók forrás- és piacszerzési tevékenységnek támogatása. Ezt segítik a 2014-2020 között hazánk rendelkezésére álló európai uniós források, valamint azok a szervezetek, amelyek eddig is aktív tevékenységet folytattak a nők vállalkozói tevékenységének támogatásában.

(Nemzetgazdasági Minisztérium)