A hazai kézműves termékek alkotói úgy hívják elő a hagyomány formáit, hogy azok ma is megfelelnek a funkcionalitás, az eredetiség és a piacképesség követelményének. Ennek köszönhető az, hogy e termékek egyre szélesebb köre jut ki a nemzetközi piacra, ami versenyelőnyt jelenthet a magyar gazdaságnak – jelentette ki Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a „Magyar Kézműves Remek” pályázat ünnepélyes díjátadóján.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) által meghirdetett „Magyar Kézműves Remek” pályázat ünnepélyes díjátadó rendezvényére idén, - az OMÉK keretén belül - szeptember 23-án került sor. Az eseményen 43 pályázó részére adta át a Magyar Kézműves Remek díjat Varga Mihály, mint az esemény fővédnöke, és Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2002-ben indította útjára a Magyar Kézműves Remek pályázatot. A magyar kézműves hagyományok és adottságaink jobb hasznosítása érdekében született kezdeményezés keretében a kiemelkedő, az alkotó kézműves termékek a ”Magyar Kézműves Remek” elismerő címben részesülhetnek.
A kézműves szakma teljes körét átfogó pályázati lehetőség értékét a szakmai elismeréssel való díjazás adja meg, marketing-, illetve megjelenési lehetőséget nyújtva. A díjak száma nem korlátozott, a pályázók teljesítménye számít, eszerint szinte egyedülálló elismerésről van szó.
Az elmúlt bő évtized igazolta a kezdeményezést, a Magyar Kézműves Remek pályázat intézménnyé vált, híven tükrözve a közösen megtett utat, nemes hagyományaink továbbélését. A Magyar Kézműves Remek címet nyert pályázók termékeiből az MKIK a címátadást követően kiállítást rendez, amely - a Hungexpo területén - az „A” pavilon 204./A standján tekinthető meg az OMÉK alatt, szeptember 27-ig.
(Nemzetgazdasági Minisztérium)