A magyar gazdaságpolitika kiemelt célja továbbra is a stabil, fenntartható gazdasági növekedés hazai és nemzetközi feltételeinek javítása – hangsúlyozta Varga Mihály a Nemzetközi Beruházási Bank Budapesten rendezett tanácsülés megnyitóján.

A nemzetgazdasági miniszter kijelentette: a pénzintézet egyszerre szolgálhatja egy egész régió, illetve több tagország gazdasági-kereskedelmi fejlődését.

Kép letöltéseA magyar gazdaságpolitika kiemelt célja továbbra is a stabil, fenntartható gazdasági növekedés hazai és nemzetközi feltételeinek javítása Fotó: Dede Géza/NGM

Magyarország közel két évtized elteltével ad ismét otthont a Nemzetközi Beruházási Bank (NBB) legfelsőbb döntéshozó fórumának – tájékoztatott Varga Mihály. Kiemelte: a közép-kelet-európai országokkal történő két- és többoldalú együttműködés lehetőségeinek feltárása a magyar gazdaságpolitika egyik kiemelt területe, és ezeknek a céloknak a megvalósításában fontos szerepet kaphat a megújuló NBB is.

A jelenlegi tanácskozás hatékonyan mozdíthatja elő a bank előtt álló feladatok megoldását: a szervezeti átalakítást és az új stratégiai célok meghatározását – szögezte le a szakminiszter, hozzátéve: közös érdekünk, hogy erősítsük a bank nemzetközi jellegét, elismertségét, és széleskörű jogosítványokkal rendelkező, modern regionális beruházási bankká fejlesszük az intézményt.

Kép letöltéseMagyarország közel két évtized elteltével ad ismét otthont a Nemzetközi Beruházási Bank (NBB) legfelsőbb döntéshozó fórumának Fotó: Dede Géza/NGM

A pénzintézet működésének megújítása elősegíti a tagországok gazdaságpolitikai céljainak megvalósítását, és hozzájárul gazdasági kapcsolataink erősítéséhez, a kereskedelem bővítéshez,  meglévő együttműködés szélesítéséhez.

A régió országainak, így Magyarországnak is komoly tartalékai vannak, amelyek kiaknázásához a megújuló Nemzetközi Beruházási Bank hatékonyan járulhat hozzá – mutatott rá Varga Mihály. A miniszter szerint az NBB irányításának és működésének új kereteit a legjobb nemzetközi gyakorlat alapján kell kialakítani, és ki kell dolgozni az új,  korszerű hosszú távú fejlesztési stratégiát. Ez valamennyi tagország -- Csehország, Szlovákia, Románia, Bulgária, Oroszország, Mongólia, Vietnam és Kuba -- érdekeit szolgálhatja.

(Nemzetgazdasági Minisztérium)