1956 forradalma olyan erkölcsi alapot ad nekünk, magyaroknak, amelyre a ma döntéseit is bátran építhetjük – emelte ki Varga Mihály Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatának a forradalomra emlékező ünnepségén.
A nemzetgazdasági miniszter, Budapest II. és III. kerületének országgyűlési képviselője a Kiscelli-Schmidt Kastély Templomterében tartott rendezvény szónokaként köszönetét és háláját fejezte ki a forradalmárok emléke előtt, mert – mint mondta – egy rabságban tartott nemzetnek adták vissza a szabadság reményét.
'56 hősei az életüket sem tartották túl nagy árnak azért, hogy eloszlassák a kommunista diktatúra sötétjét, a mindennapok félelmét és kiszolgáltatottságát – fogalmazott Varga Mihály kiemelve: az emberek – fiatalok és idősek, nők és férfiak, munkások és orvosok – azért áldozták fel életüket, mert megértették: a nemzet puszta megmaradása lett a tét, ebben a közös hitben vált a forradalom a magyar nemzeti önbecsülés, az egymásra találás példájává.
Feladatunk, hogy úgy emlékezzünk a hősökre, hogy az őket megillető méltó helyre kerüljenek a nemzeti emlékezetben – szögezte le a képviselő hozzátéve: a magyar kormány '56 örökségének letéteményese. Az elmúlt évek során megmutattuk, hogy a magyarság érdekeinek képviselete hazánk előrelépésének egyetlen lehetséges módja – emlékeztetett Varga Mihály. Mindannyian tudjuk, hogy manapság is nagy küzdelmeket kell folytatnunk, sok esetben egyedül érezhetjük magunkat, amikor a magyar identitást, hazánk politikai és gazdasági függetlenségét akarjuk megerősíteni – mondta a miniszter hozzátéve, hogy nehéz helyzetekben jó döntést csak tiszta értékek alapján, igazunk biztos tudatában és az egész nemzet javát szolgálva lehet hozni.
Az ünnepség zárásaként Varga Mihály Menczer Erzsébettel, a Szovjetunióban Volt Magyar Politikai Rabok és Kényszermunkások Szervezetének elnökével és Bús Balázzsal, Óbuda–Békásmegyer polgármesterével közös koszorút helyezett el az 1956-os hősöknek a Kiscelli-kastély bejáratánál található emléktáblájánál.
(NGM)