A magyarországi Audi továbbra is a kormány egyik legfontosabb stratégiai partnere – erősítette meg Varga Mihály a Peter Kösslerrel, az Audi Hungaria ügyvezetésének elnökével folytatott megbeszélését követően. A győri üzemben tavaly 11,6 milliárd forintos fejlesztéssel új logisztikai központot hoztak létre, 2019-től pedig új típus gyártását tervezi a cégvezetés.

A nemzetgazdasági miniszter hivatalában fogadta az Audi Hungária Motor Kft. vezetőit. A megbeszélésen a felek egyeztettek a győri székhelyű vállalat hosszú távú fejlesztéseiről. Varga Mihály kijelentette: az 1993-ban alapított cég hazánk egyik legjelentősebb autóipari vállalkozása, évente mintegy 2 millió motort állítanak elő, mintegy 12 ezer embernek adnak munkát, és közel 100 hazai beszállítótól vásárolnak alkatrészeket, egyéb termékeket, valamint szolgáltatásokat évente 1,5 milliárd euró értékben. Az Audi ez elmúlt két évtized alatt több mint 7 milliárd eurót fektetett be Magyarországon, jelenlegi – mintegy 32 milliárd forintos – fejlesztését a magyar kormány 6 milliárd forinttal támogatja.

Kép letöltéseFotó: Eisenmann József/NGM

Ahogyan az már korábban is elhangzott, a vállalat a nemzetközi termelési hálózatának átszervezése nyomán Győrben gyártja majd a Q3 SUV-típusú autóit. Az új modellre történő átállás komoly folyamat, mely rövidtávon okozhat ingadozást a termelésben, de a munkavállalók helyzete  biztosított, a kibocsájtás pedig a mostani szinthez képest is emelkedni fog – jelentette ki a szakminiszter a tárgyalásokat követően. Hozzátette: az Audi tervei szerint a villamos meghajtású motorok központja is Magyarország lesz. A részletekről folyamatosan egyeztetnek a magyar kormánnyal, a Jedlik-tervben megfogalmazott e-mobilitási program megvalósításával összhangban – húzta alá a tárcavezető.

A tárgyaláson a felek egyetértettek abban is, hogy a szakképzett, korszerű tudással rendelkező munkaerő a gazdaság bővülésének egyik legfontosabb feltétele. A kormányzat a szakképzési rendszer reformjával és most már külföldi toborzással is támogatja a Magyarországon termelő cégek tevékenységét – szögezte le Varga Mihály megemlítve:  képzési központok létrehozásával a legkorszerűbb tanműhelyekben nemcsak a nagy gyártók közvetlen munkaerő-képzését biztosíthatnák, hanem a kapcsolódó beszállítói kis- és középvállalkozói kör munkavállalóit is képeznék.

(Nemzetgazdasági Minisztérium)