A magyar kormány az elkövetkezendő időszakban is a munkahelyteremtésre, a családok megerősítésére, az adócsökkentésre és a vállalkozások támogatására helyezi a hangsúlyt. Ezért döntött a kormány arról, hogy a család- és gazdaságvédelmi akciótervek révén a jövőben is megőrzi azt a stabil és kiszámítható gazdasági pályát, amelyen Magyarország jelenleg is halad.
A tárcavezető felhívta a figyelmet: a gazdasági növekedés támogatása mindig is a kormány gondolkodásának a középpontjában állt, és ennek megfelelően döntött az uniós források felhasználásáról is.
A 2014 és 2020 közötti időszakban több mint 12.000 milliárd forint uniós forrás áll Magyarország rendelkezésére, amelyet 10 operatív program keretében használ fel. Ezek közül az egyik legjelentősebb a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program, amelynek keretében több mint 17.600 projekt nyert el támogatást, közel 2.530 milliárd forint értékben.
A miniszter megjegyezte, hogy a fejlesztési források elosztásánál a legfontosabb szempont az, hogy a támogatások olyan helyekre kerüljenek, amelyek hozzájárulnak a magyar gazdaság növekedéséhez. Ilyen stratégiai ágazat az élelmiszeripar is, ahová az eddig beáramlott támogatások nagysága meghaladta a 300 milliárd forintot. A tárcavezető azt is elmondta, hogy a kormány kiemelt figyelmet fordít a szektorra, mivel az utóbbi három évben az élelmiszergazdasági export értéke folyamatosan 8 milliárd euró fölött alakult.
Varga Mihály a gyümölcsök és zöldségek feldolgozásával és gyorsfagyasztásával foglalkozó Agrosprint Zrt.-ről szólva elmondta: a családi vállalkozás több mint 2 milliárd forint értékben fejlesztette karcagi és nyírlugosi telephelyeit, ehhez közel 750 millió forintos uniós támogatást nyert el. A cég több mint 30 féle termék feldolgozásával foglalkozik, ezek 85 százalékát exportra termelik, és Európa legjelentősebb élelmiszeripari vállalataival dolgoznak együtt.
(Pénzügyminisztérium)