A kormány több forrásból is támogatja az óbudai Szent Margit Kórházat, ennek köszönhetően megújul többek között a gasztroenterológiai osztály, és sor kerülhet az épületek energetikai korszerűsítésére is – jelentette ki Varga Mihály az intézmény idei beruházásait ismertető sajtótájékoztatón.

A nemzetgazdasági miniszter, Budapest II. és III. kerületének országgyűlési képviselője hozzátette: a magyar gazdaság eredményeinek köszönhetően évről évre egyre több pénzt tud a kormány az egészségügy fejlesztésére fordítani.

Kép letöltéseFotó: NGM

Idén a kórház több mint 200 millió forintot fordíthat a betegellátás színvonalának emelésére – mondta el Varga Mihály, aki Bús Balázzsal, Óbuda-Békásmegyer polgármesterével és Badacsonyi Szabolccsal, a Szent Margit Kórház főigazgatójával közösen tartott közös sajtótájékoztatót.

A miniszter hangsúlyozta: a most bejelentett programok mellett a kórház vezetői újabb terveken dolgoznak. Hamarosan döntés születhet egy 2 milliárd forintos energetikai felújítást magában foglaló pályázatról, és jó esély van arra is, hogy a közeljövőben a főváros egyik legmodernebb MRI-diagnosztikai centruma kezdje meg működését az intézmény falain belül.

Kép letöltéseFotó: NGM

A beruházások növelik a betegellátás gyorsaságát és biztonságát, aminek nagy jelentősége van, hiszen a kórház Óbuda–Békásmegyer és az agglomerációs települések lakosságát figyelembe véve közel 200 ezer – egyes szakmák tekintetében több mint félmillió – polgár egészségügyi ellátásáért felel – emlékeztetett Varga Mihály.

Budapesten és a Pest megyei régióban 2017-től jelentős fejlesztések várhatóak a betegellátás területén – emelte ki a nemzetgazdasági miniszter, megemlítve, hogy idén 51 milliárd forintot fordít a kormány az egészségügyi ellátórendszer fejlesztésére, ami kiterjed az infrastrukturális és az eszközállomány megújítására egyaránt.

Kép letöltéseFotó: NGM

Ebből az összegből 40 milliárd forint a központi költségvetésből áll rendelkezésre – emlékeztetett a Varga Mihály. Mint mondta: ilyen nagyságú forrás a rendszerváltás óta nem szolgálta a közép-magyarországi régió egészségügyi fejlesztését.

(Nemzetgazdasági Minisztérium)