Azt kell elérnünk, hogy Magyarország megállja a helyét a legfejlettebb ipari országok között, legyen szó akár az ipari termelésben alkalmazott technológiáról, akár a támogató üzleti környezetről, vagy a megfelelően képzett munkavállalókról – jelentette ki Varga Mihály a Siemens magyarországi jelenlétének 130. évfordulója alkalmából rendezett gálán Budapesten.
A nemzetgazdasági miniszter hangsúlyozta: Magyarország, a magyar gazdaság olyan sikereket ért el az elmúlt években, amelyek megalapozzák, hogy ambiciózus célokat tűzzünk ki magunk elé.
A tárcavezető rámutatott: gazdasági eredményeink, a növekedés stabilitása és kiegyensúlyozott volta azt mutatja, hogy jó irányban haladunk, ugyanakkor a felzárkózásnak további lendületet kell adnunk. Ennek a lehetőségét teremtjük meg gazdaság- és iparstratégiánkkal, az oktatási és szakképzési rendszer átalakításával és nem utolsó sorban a kormány és az iparvállalatok közötti együttműködés területeinek szélesítésével – tette hozzá Varga Mihály. A miniszter kifejtette: az a cél, hogy gazdasági életünk minden szereplője a kis- és közepes vállalkozásoktól a nagyokig, a jövő technológiáit alkalmazva lépjen tovább. Ebben a munkában fontos szerepe van a nálunk működő nagyvállalatoknak, azoknak a cégeknek, amelyek nem követői, hanem maguk is alakítói a technológiai fejlődésnek és elkötelezettek a magyarországi működés mellett – szögezte le a tárcavezető.
Az elmúlt években követett gazdaságpolitikánk a vállalati bizalom erősödése tekintetében is meghozta az eredményt - utalt a miniszter a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara legfrissebb konjunktúra-felmérésére, amely kimagasló befektetői hangulatról, javuló üzleti kilátásokról és kitűnőre értékelt gazdasági helyzetről számolt be. Varga Mihály kitért arra is, hogy Magyarország legjelentősebb gazdasági partnere Németország, a hazánkban működő német nagyvállalatok pedig súlyukat és az általuk képviselt magas technológiai szintet tekintve is komoly hatást gyakorolnak gazdasági fejlődésünkre. A tárcavezető hozzátette: a Siemens nagyvállalat Magyarország kiemelkedő stratégiai partnere és az az egyik legnagyobb német befektető az országban. A miniszter kifejtette, hogy a közös munka eredményes a vállalat, a magyar kis- és középvállalkozások és így az egész magyar gazdaság számára egyaránt.
(NGM)