Hamarosan lezárul a Nemzetgazdasági Minisztérium TÁMOP 2.2.1-12/1-2012-0001 „A szakképzés és a felnőttképzés minőségének és tartalmának fejlesztése” kiemelt projektje, amely 5,414 milliárd forintból, az Európai Unió finanszírozásával, az Európai Szociális Alap (ESZA) társfinanszírozásával valósul meg.
Ennek apropóján a projekt 2015. 11. 16-án, a XII. kerületi MOM Kulturális Központ Kupolatermében, közel száz fő részvételével zárórendezvényt tartott.
Kép letöltéseAz előadássorozatot Ambrus Ilona, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdálkodásért felelős helyettes államtitkára nyitotta meg köszöntőbeszédével. A köszöntő után Horváthné Felföldi Helga, az NGM Képzésfejlesztési és Intézményfelügyeleti Főosztályának intézményfelügyeleti referense; Elek Csaba, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara oktatási igazgatója; dr. Száldobágyi Zsigmond Csongor, a TÁMOP 2.2.1-12/1 szakmai vezetője, valamint Eszes-Anka Anikó, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal Szakképzési Főosztályának szakképzési szakreferense tartott prezentációt. A rendezvény végén – amelyen levetítésre kerültek a projektről készült image filmek is - Erdődi-Mező Noémi, a TÁMOP 2.2.1-12/1 osztályvezetője mondott záróbeszédet.
A projektzáró rendezvény fő témája a hároméves megvalósítási időszak során elért eredmények bemutatása volt. A fejlesztés célja a szak- és felnőttképzés minőségének és tartalmának fejlesztése keretében színvonalas és az Európai Unió elvárásainak megfelelő, az alacsony iskolai végzettségű, a fogyatékossággal élő, valamint a megváltozott munkaképességű személyek igényeit is szem előtt tartó szakképzés és felnőttképzés megteremtése. A munkaerő-piaci igényekhez igazodni tudó képzési rendszerű, szerkezetű és tartalmú szakképzés és felnőttképzés alapvető feladata a gazdaság szakemberigényének folyamatos kielégítése, ezáltal a foglalkoztathatóság növelése.
A projekt öt kiemelt fejlesztési szakmai területet érint: a mérés-értékelés kiterjesztését, az Országos képzési jegyzék és a hatósági képesítések összehangolását, a kerettantervek és a szakmai folyamatellenőrzési rendszer, továbbá a Magyar Képesítési Keretrendszer kidolgozását.
A projektről részletesebb információt a www.kepzesbenajovo.hu weboldalon találhatnak.
(Nemzetgazdasági Minisztérium)