A Datalogic Hungary Kft. felavatta 9 millió eurós beruházással épült új üzemét pénteken Balatonbogláron.

Cseresnyés Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára az átadón kiemelte, hogy a magyar foglalkoztatottság folyamatos javulásában szerepük van azoknak a külföldi vállalkozásoknak, amelyek vonzó befektetési lehetőségnek találják Magyarországot. Az elmúlt 4-5 évben több mint 330 ezerrel nőtt a versenyszférában elhelyezkedő dolgozók száma - mutatott rá.

Kép letöltéseA Datalogic Hungary Kft. felavatta 9 millió eurós beruházással épült új üzemét Fotó: Botár Gergely/kormany.hu

Kiemelte: a kormány által elfogadott iparstratégia, az Irinyi-terv azt a célt szolgálja, hogy az ipar részesedése a magyar gazdaságból a jelenlegi 24-ről 30 százalékra emelkedjen néhány éven belül. Ez részben olyan cégekkel valósulhat meg, mint a Datalogic, amely a digitális világ fejlesztésével foglalkozik - tette hozzá.

Kép letöltéseA magyar foglalkoztatottság folyamatos javulásában szerepük van azoknak a külföldi vállalkozásoknak, amelyek vonzó befektetési lehetőségnek találják Magyarországot Fotó: Botár Gergely/kormany.hu

Az elektronikai alkatrészek gyártásával foglalkozó olasz Datalogic csoport leányvállalata a közel 200 embernek munkahelyet biztosító 7 ezer négyzetméteres üzemet hamarosan bővíteni kívánja, ehhez a területet már megvásárolták a helyi önkormányzattól - hangzott el a átadási ünnepségen.

A Datalogic a világ vezető gyártói közé tartozik az automatikus adatgyűjtés és ipari automatizálás szektorában a vonalkód-leolvasók, mobil számítógépek, adatgyűjtő-, mérő- és biztonsági érzékelők, lézeres képfeldolgozó-és jelölő-berendezések előállításának területén. A szupermarketek és kereskedelmi egységek, repülőterek, postai és szállítási szolgáltatások több mint egyharmadában alkalmazzák a termékeit.

Kép letöltéseAz elmúlt 4-5 évben több mint 330 ezerrel nőtt a versenyszférában elhelyezkedő dolgozók száma Fotó: Botár Gergely/kormany.hu

A Datalogic csoport mintegy 2500 alkalmazottat foglalkoztat a világ 30 országában, tavaly 535,1 millió euró volt az árbevétele. Több mint 48 millió eurót fordított kutatásra és fejlesztésre, világszerte mintegy 1200 szabadalom birtokosa. A vállalkozás 2003-ban jelent meg először Magyarországon, az utóbbi években Fonyódon működött a cég, de ottani telephelyét kinőtte.

Az eseményen készült videó vágatlan változata letölthető a Sajtószobában.

(MTI / NGM)