A magyar iparosság, a családi és mikrovállalkozások fontos szerepet vállaltak a magyar gazdaság rendszerváltás utáni talpra állításában, és a mai napig megkerülhetetlen szereplői a foglalkoztatásnak, a termelésnek, a szolgáltatásnak, a helyi gazdaság felépítésének.

Kép letöltése
Az ünnepségen kitüntetéseket is átadtak
Fotó: Illyés Tibor/MTI

Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára az Ipartestületek Országos Szövetségének huszonöt éves jubileumi ünnepségén, azt mondta, az Iposznak vitathatatlan szerepe volt abban, hogy a rendszerváltás után a magyar kézműipar, a családi és mikrovállalkozások lendületet kaptak. A szövetség nagy feladatának nevezte ezen kívül a kisvállalkozások érdekvédelmének ellátását.

Kép letöltése
Iposznak nagy szerepe volt abban, hogy a rendszerváltás után a magyar kézműipar, a családi és mikrovállalkozások lendületet kaptak
Fotó: Illyés Tibor/MTI

Az ünnepségen az NGM államtitkára szólt arról is, hogy a magyar kormány kiemelt figyelmet fordít a hazai kis- és középvállalkozásokra, azon belül is a mikrovállalkozásokra, a szektor helyzetét javító több intézkedést is bevezetett, egyebek közt egyszerűsítette az adórendszert, csökkenti az adminisztrációt.

Tállai András méltatta a szektor szerepét a magyar GDP növelésében, a foglalkoztatás bővítésében.

Németh László felidézte, hogy az Iposz nem előzmények nélkül alakult meg 1990-ben, hiszen 1786 óta léteztek ipartestületek, az akkori iparosság századokat túlélő munkái ma is láthatók több középületen, köztük a Parlament épületében.

Ünnepi beszédében az Iposz elnöke kitért arra, hogy szükséges az érdekképviseletek közötti együttműködés erősítése nemzeti és európai szinten egyaránt.

Kép letöltése
Németh László az Ipartestületek Országos Szövetsége elnöke
Fotó: Illyés Tibor/MTI

Az ünnepségen köszöntötték az Iposzt a hazai munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek, a felszólalók a közös cél mentén való összefogást emelték ki, egyebek közt a duális képzés, a támogatások hatékony felhasználása területén.

Üdvözölték a szövetséget a külföldi partnerek, köztük a német, az osztrák, a cseh, a lengyel, a román és a szlovák iparos szervezetek vezetői is.

Az MTI-nek Renata Scheichelbauer-Schuster, az osztrák gazdasági kamara kézműipari szekciójának vezetője kiemelte, hogy szoros együttműködés alakult ki a két szervezet között, mindketten a kézműipar szerepének növeléséért dolgozik.

Kép letöltése
Az ünnepségen kitüntetéseket is átadtak
Fotó: Illyés Tibor/MTI

Willy Hesse, az Észak-Rajna-Vesztfáliai Kézműipari Kamarai Szövetség elnöke közös érdeknek nevezte, hogy a kézműipar hídszerepet töltsön be az országok vállalkozásai között.

Az ünnepségen kitüntetéseket adtak át kiemelkedő munkát végző iparosoknak és a média munkatársainak.

(MTI)