Eddig több mint 10 ezer pénztárgép-támogatásra jogosult vállalkozót kerestek fel személyesen az adóhivatal munkatársai. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal mindent megtesz annak érdekében, hogy az érintettek megkaphassák a kasszánként 50 ezer forintos állami támogatást. Az ugyanis csak annak jár, aki 2016. december 31-ig beszerzi az új műszaki paraméterekkel bíró pénztárgépet.
Kasszánként 50 ezer forinttal támogatja az állam azokat a vállalkozásokat, amelyek 2016. december 31-ig beüzemelik pénztárgépüket.
A NAV segít, és mindent megtesz annak érdekében, hogy egyetlenegy vállalkozás se maradjon le a támogatásról. Több mint 10 ezer vállalkozást személyesen vagy telefonon kerestek fel az adóhivatal munkatársai, akik a gyakorlati tanácsok mellett minden - az átállással és a támogatás igénybevételével kapcsolatos – kérdésre is választ adtak.
Az érintetteket az adóhivatal ügyfélkapun keresztül is tájékoztatta a teendőkről. A gyakorlati tudnivalókat tartalmazó levelet mindazok megkapták, akik a bejelentett tevékenységük alapján 2017. január 1-jétől pénztárgéphasználatra kötelesek. Természetesen nem a bejelentett, hanem a ténylegesen végzett tevékenységi kör dönti el, hogy a vállalkozásnak kell-e online kasszát használnia.
Kicsivel több, mint egy hónapja van az érintetteknek a kasszánként 50 ezer forintos támogatás igénybevételére, amelyhez rendkívül egyszerű módon lehet hozzájutni. Mindössze egy nyomtatványt kell benyújtani. Az adóhivatal öt napon belül visszaküldi az üzembehelyezési kódot, és azt hogy a vállalkozó jogosult a támogatásra. A NAV válaszlevelét kell bemutatni a kassza megvásárlásakor. Az eladó a levélben szereplő kóddal azonnal üzembehelyezi a pénztárgépet, és levonja az 50 ezer forintot a vételárból.
A NAV honlapján - http://nav.gov.hu/nav/ado/online_penztargepek_friss - a témához kapcsolódó összes információ megtalálható, többek között a támogatott pénztárgéptípusok listája, és innen letölthető a nyomtatvány is.
A támogatás a 2017. január elsejétől kötelezetteknek jár, azaz a gépjármű-javítási, karbantartási tevékenységet; a gépjárműalkatrész-kiskereskedelmet; a motorkerékpár, alkatrész kereskedelmét, javítását; a plasztikai sebészeti tevékenységet; a diszkó, táncterem működtetését; a textil, szőrme mosását, tisztítását, vegytisztítását, vasalását végzőknek, illetve a masszőröknek, fogyasztó- és karcsúsítószalonoknak, fitnesz-, testépítő kluboknak, valamint a taxisoknak és a pénzváltóknak
(Nemzetgazdasági Minisztérium)