Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az OECD Nemzeti Tanács elnökévé nevezte ki Hornung Ágnest, a Nemzetgazdasági Minisztérium pénzügyekért felelős államtitkárát.
Az OECD Nemzeti Tanács a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetben (OECD) képviselendő kormányzati álláspontok, kezdeményezések egyeztetésére és koordinálására szolgáló szakmai fórum, amelyen az OECD munkájában érintett tárcák és országos hatáskörű szervek, valamint a Magyar Nemzeti Bank magas szintű képviselői vesznek részt.
A következő esztendőben az OECD Nemzeti Tanács kiemelten fontos szerepet játszik a kormányzati szakpolitikai koordinációban, hiszen hazánk 2016 májusában ünnepli OECD-csatlakozásának 20. évfordulóját, és a jövő évi OECD Miniszteri Értekezlet egyik alelnöki pozícióját is Magyarország tölti be. Magyarország 1996. május 7-én lett a transzatlanti szervezet tagja.
A 34 fejlett országot tömörítő OECD kiemelt jelentőségű nemzetközi gazdaságpolitikai szervezet, amely magas színvonalú elemzőkapacitásával és a jó nemzeti gyakorlatok feltérképezésével, széles körű szakpolitikai tanácsokkal, iránymutatással látja el a tagállamok döntéshozóit. Az OECD segíti a nemzeti kormányokat a gazdaságot, gazdaságpolitikát érintő új kihívásokra adandó válaszok kialakításában, figyelemmel a tagországok sajátosságaira.
Magyarország gazdaságpolitikájának alakítása során továbbra is támaszkodni kíván az OECD tudásbázisára, összehasonlító elemzéseire, ezért különösen fontos, hogy a kormányzat szereplői összehangoltan lépjenek fel az OECD különböző szakmai fórumain. E koordinációs feladatot látja el a Nemzetgazdasági Minisztérium irányítása alatt álló, 2011-ben létrejött OECD Nemzeti Tanács.
(Nemzetgazdasági Minisztérium)