Három egyetemi hallgatót díjazott az OECD Nemzeti Tanács június 27-i ülésén. A diákok a hazánk OECD tagságának 20. évfordulója alkalmából kiírt tanulmányíró pályázat győztesei, akiknek a munkáit a beérkezett pályaművek közül egy hattagú szakmai zsűri ítélte a legjobbnak.
A díjazottak között első helyezést ért el Száraz Krisztina, a Pécsi Tudományegyetem szociálpolitika mesterszakos hallgatója „20 év az OECD-ben: közös tapasztalatok és közös kihívások a fejlődés útján – A munkaerőpiac alakulása két évtizedes OECD-tagságunk fényében” című munkájával. A második helyezett Ludányi Dávid lett, aki a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közigazgatási mesterszakos hallgatójaként „Közszolgálat a 20 éves OECD-tagság tükrében” címmel írt tanulmányt. A harmadik díjazott Kuruczleki Éva, a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar hallgatója „20 év az OECD-ben, 20 év a magyar oktatásban” című pályaművével. A pályázatot kiíró szaktárca a fiataloktól többek között azt várta, hogy vagy átfogóan, vagy egy-egy szűkebb szakpolitikai területre fókuszálva mutassák be, hogyan élt Magyarország az OECD-tagság nyújtotta lehetőségekkel.
A díjakat ünnepélyes keretek között Balogh László pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkár adta át a győzteseknek. A legjobb pályamű alkotója többnapos tanulmányutat nyert Párizsba, a második és harmadik helyezett munkáját 150, illetve 100 ezer forintos ajándékutalvánnyal ismerték el.
Az ülésen Balogh László beszámolt a jelenlévőknek az elmúlt félévben lezajlott, a magyar OECD tagság 20 évét ünneplő emblematikus eseményekről, így többek között Orbán Viktor miniszterelnök párizsi, és Angel Gurría OECD-főtitkár május eleji budapesti látogatásáról. Felidézte, hogy a főtitkár Varga Mihály nemzetgazdasági miniszterrel közösen bemutatta az OECD hazánkról szóló országtanulmányát, amelynek során az OECD főtitkára gratulált a magyar gazdaságpolitika elmúlt öt évben felmutatott sikerességéhez. Beszámolt arról is, hogy az OECD Miniszteri Értekezletén Magyarország alelnöki posztot töltött be, és hogy a Miniszteri Értekezletet megelőző OECD Fórumon, Párizsban számos magyar startup vállalkozás jutott bemutatkozási lehetőséghez. Megemlékezett arról is, hogy az évforduló időszakában az OECD Nemzeti Tanács számos fontos szakpolitikai fórumot rendezett a gazdaságpolitika időszerű kérdéseiről. A 20. jubileumhoz kapcsolódó rendezvények sora ezzel nem zárult le, hiszen az év második felében további fórumok, szemináriumok, konferenciák szolgálják majd a nemzetközi gazdasági együttműködés céljait.
(Nemzetgazdasági Minisztérium)