Az elmúlt 3 évben több mint 4,1 milliárd forint uniós támogatásban részesült a hatvani Albert Schweitzer Kórház. Megépült a rehabilitációs központ, megújult a tüdőgondozó és az újszülött osztály, a továbbiakban pedig korszerű központi műtőblokk létesül, és kicserélik a nyílászárókat.

A fejlesztések hosszú távra meghatározzák a kórház jövőjét – mondta Szabó Zsolt, fejlesztés- és klímapolitikáért, valamint kiemelt közszolgáltatásokért felelős államtitkár az intézmény évnyitó sajtótájékoztatóján 2015. január 14-én, Hatvanban.

Kép letöltéseForrás: Albert Schweitzer Kórház

A kórház összesen 3,8 milliárd forint hazai és uniós támogatásból végezte és végzi el három jelentős infrastrukturális beruházását. A rehabilitációs központ átadása után elkezdődött a központi műtőblokk építése, és folyamatosan halad a nyílászáró csere és a homlokzati hőszigetelés. A tavalyi év emellett a humán erőforrás fejlesztéséről is szólt, hiszen az uniós forrásoknak köszönhetően nemcsak a betegbiztonságot, a betegek elégedettségét tudták növelni, hanem az intézmény munkaerő-megtartó képességét is.

A kórház a megkezdett fejlesztéseket egy napelemes beruházással folytatja. A kiépített, hálózatra csatlakozó rendszerrel az intézmény villamosenergia-felhasználása részben megújuló energia alapra helyezhető. Ennek eredményeként pedig a fenntartási költségek jelentős csökkenése várható. A későbbiekben felújítják a járóbeteg szakrendelőt, bővítik a nővérszállót, az ellátás színvonalát eszközbeszerzésekkel is növelik.

Kép letöltéseForrás: Albert Schweitzer Kórház

Dr. Stankovics Éva, a kórház főigazgatója elmondta: az uniós fejlesztéseken túl a működési költségek fedezésére 2014-ben további 241 millió forint támogatást kapott az intézmény a fenntartójától. A főigazgató örömmel nyugtázta, hogy a kórház szakembergárdája az egyre vonzóbb munkakörülményeknek köszönhetően folyamatosan bővül. Kiemelte, hogy az Albert Schweitzer Kórház jelentős szerepet tölt be a térségi rezidensképzésben, hiszen valamennyi szakterületen rendelkeznek akkreditációval. Az intézmény a folyamatos fejlesztések eredményeként hamarosan alkalmassá válhat a koraszülött ellátásra is.

(Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, Kommunikációs Főosztály)